Yayınlanan yeni bir rapora göre, 2020 yılının ilk çeyreğinde 5G destekli akıllı telefonlara olan küresel ilgi arttı. Yılın ilk çeyreğinde 5G destekli modellerin satışı 24 milyon adeti geçti. Özellikle Samsung, 5G akıllı telefon sektörünü önemli bir başarıyla domine etmeyi başardı.

Strategy Analytics’ten gelen rapora göre Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2020’nin ilk çeyreğinde tam tamına 8.3 milyon adet 5G destekli akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Samsung’u 8 milyon adet ile Huawei takip ederdek ardında ise 2.9 milyon adet ile Vivo geliyor. Xiaomi ve Oppo ise sırasıyla 2.5 milyon ve 1.2 milyon adet 5G destekli telefon satmış durumda.

Geriye kalan 1.2 milyon adeti ise diğer akıllı telefon üretici firmalar satmış durumda. Yazı içindeki bu grafik, akıllı telefonlara entegre edilen daha yeni ve daha hızlı bant genişliğine sahip olan 5G ağının artan popülaritesini ortaya koyuyor.

Bildiğiniz gibi şu anda dünyayı etkisi altına almış bir küresel salgın var. Bu durumdan dolayı birçok sektörde olduğu gibi akıllı telefon sektöründe de satış konusunda bir düşüş var. Ancak tüm bunlara rağmen özellikle Çin bölgesinde 5G destekli cihazlara talepte artış gözlendi.

Strategy Analytics Yönetici Yardımcısı Ville-Petteri Ukonaho, “Samsung, 2020 yılının ilk çeyreğinde liderliği korudu. İlk çeyrekte dünya çapında 8.3 milyon adet 5G destekli akıllı telefon satışı yaptı. Samsung’un sattığı en popüler 5G destekli modelleri ise S20 5G ve S20 Ultra 5G modelleri oldu.” dedi.

“Samsung, 5G Akıllı Telefon Sektörünü Yılın İlk Çeyreğinde Domine Etti” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like