Samsung, bu yılın Ocak ayı itibariyle Samsung Galaxy A71 akıllı telefonunu küresel pazarlarda satışa sunmaya başladı. A71 modeli 64 MP birincil sensöre sahip dörtlü kamera modülü ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. DxOMark uzmanları, bu cihazın kameralarının ne kadar iyi performans gösterdiklerini kontrol etmek için bir teste tabi tuttular.

Ne yazık ki dörtlü kamera modülüne sahip Samsung Galaxy A71 modeli bu kamera testinde sınıfta kaldı. Cihaz, kameraları için uzmanlardan sadece 84 puan alabildi. Şu anda DxOMark sıralamasının en tepesinde 128 puanla Huawei P40 Pro modeli yer alıyor. Teste tabi tutulan A71 modelinin daha üst sıralarında geçen yıl piyasaya sürülen Galaxy A50 modeli bile bulunuyor.

Samsung Galaxy A71 Kamera Performansı Yetersiz

Uzmanlar, orta sınıf bir Samsung akıllı telefondan kamera konusunda çok iyi bir sonuç beklemediklerini zaten belirtmişlerdi. Cihazın kamerası iyi ışık şartları altında güzel çekimler yapabiliyor. Yüksek dinamik aralık ve zengin renklerle hoş kareler yakalayabiliyor. Ancak kaydettiği resimlerin ayrıntıları zayıf ve düşük ışıklı ortamlarda otomatik odaklama konusunda sorunlar yaşatıyor. Bunun yanında gece fotoğraflarında ise kalite olarak ortalamanın altında kalıyor.

Fotoğraf Testi

Artıları: Akıllı telefon geniş dinamik aralıkta hassa pozlama yapabiliyor. Dış mekan çekimlerinde canlı ve hoş renkler sergiliyor. Bokeh efektli fotoğraf çekimlerinde ise başarılı.

Eksileri: Akıllı telefon çekilen fotoğraflarda düşük detay yakalıyor. Yakınlaştırılarak çekilen fotoğraflarda ise ayrıntılar yetersiz kalıyor. Düşük ışıklı koşullarda otomatik netleme yavaş oluyor. Dış mekan çekimlerinde ise mavi renk diğerlerine göre baskın oluyor.

Video Testi

Artıları: Akıllı telefonda iç mekan ve parlak ışıklı video çekimlerinde iyi pozlama yapılıyor. Sabit ve hareketli videolarda ise stabilizasyon etkin bir şekilde gerçekleşiyor.

Eksileri: Bu cihaz ile kayıt altına alınan videolar her koşulda düşük ayrıntılı ve parazitli oluyor. Dinamik aralık ise sınırlı. Hareketli ve sarsıntılı videolarda otomatik netleme yetersiz kalıyor.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like