Samsung, son birkaç yıldır CES etkinlikleri sırasında farklı teknolojilere odaklanıyor. Güney Koreli şirket, geçtiğimiz sene AMOLED ekranlı ilk Chromebook modelini tanıtmıştı. Şimdi ise CES 2021 etkinliği öncesinde QLED ekrana sahip yeni nesil Samsung Galaxy Chromebook 2 modeli piyasaya sürüldü. Bu cihaz, şu anda QLED teknolojisi ile gelen ilk dizüstü bilgisayar modeli olarak dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Chromebook 2 Özellikleri

Galaxy Chromebook 2 modeli, 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde ve 13,3 inç boyutunda bir ekran ile geliyor. Bu ekran HDR teknolojisini destekliyor ve aynı zamanda dokunmatik olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca kalem desteğine sahip olan dizüstü bilgisayar modelinin bu sayede rahatlıkla farklı çözümler için kullanılabildiğini de belirtelim.

Yeni nesil Chromebook, geçen seneki modele göre daha ağırdır. Cihaz 1,23 kg ağırlığındadır ve oldukça rahat bir şekilde taşınabilir yapıdadır. Galaxy Chromebook 2, iki farklı işlemci seçeneği ile satışa sunuluyor. Bu seçenekler sırasıyla Intel Celeron 5205U ve 10. nesil Intel Core i3 10110U olarak karşımıza çıkıyor.

Bellek olarak dizüstü bilgisayarı satın alırken 4GB veya 8GB RAM (LPDDR3) seçebiliyorsunuz. Depolama konusunda ise 64GB ve 128GB olmak üzere iki farklı seçenek bulunuyor. Ayrıca microSD kart yuvası ile daha fazla depolama alanı da oluşturabiliyorsunuz. 45,5Wh pile sahip olan cihaz, tek şarj ile yaklaşık 14 saat sürekli kullanıma dayanabiliyor. Bu da gerçekten etkileyici bir pil ömrüdür.

Dizüstü bilgisayardaki iki adet 5W hoparlör bulunuyor. Bunlar, Samsung’un ortalama bir amplifikatörden %178 daha yüksek olduğunu iddia ettiği Smart AMP özelliğine sahiptir. Chromebook 2, tüm platformlarda video konferans için uygun bir 720p web kamerası ile birlikte geliyor. Ayrıca Wi-Fi 6 (ax 2 × 2) ve Bluetooth 5.0 teknolojilerini destekleyen cihazda iki adet USB-C bağlantı noktası ve bir de kulaklık/mikrofon jakı bulunmaktadır.

Samsung Galaxy Chromebook 2 Fiyatı

Samsung’un yeni Galaxy Chromebook 2 modeli, iki farklı renk seçeneği ile geliyor. Bu renk seçenekleri Fiesta Red ve Mercury Grey olarak isimlendiriliyor. İlk ürünler, bu yılın ilk çeyreğinin sonundan önce ABD pazarında satışa sunulacak. Celeron işlemcili model için $549 fiyat etiketi belirlenmişken, Intel Core i3 işlemcili model için ise $699 gibi bir fiyat etiketi belirlenmiştir.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like