Samsung, sadece birkaç gün önce Galaxy S10 serisi için One UI 2.5 sürümünü piyasaya sürdü. Samsung Galaxy S10 Lite modeli o zaman yeni güncellemeyi almamıştı. Ancak şimdi nihayet Galaxy S10 Lite modeli de One UI 2.5 güncellemesi ile buluşmuş durumda. Samsung’un en yeni ara yüz versiyonu, Android 10 üstüne geliştirilmiş bir şekilde sunuluyor.

Galaxy S10 Lite modeli için yayınlanan güncellemede sunulan değişiklikler hakkında pek fazla bir bilgiye sahip değiliz. Ancak SamMobile’ın haberine göre, bu model için gönderilen One UI 2.5 güncellemesi, S10 serisinin geri kalan modelleri için sunulan güncellemede yer alan tüm özellikleri içermiyor. Pro Video modu olarak adlandırılan daha gelişmiş çekim modu da eksik olan özelliklerden biridir.

Elbette güncellemede kamera konusunda bazı değişiklikler ve iyileştirmeler bulunuyor. Bu iyileştirmelerden biri de kamera uygulamasındaki tek çekim seçim aralıklarının süresinin geliştirilmiş olmasıdır. Bununla birlikte artık hareketli fotoğraf modunda ses kaydı da yapılıyor. Dahası Google’ın gezinme hareketleri, artık sistem genelinde üçüncü taraf launcher yani başlatıcılarda da sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve kullanılabiliyor.

Galaxy S10 Lite modeli için gönderilen One UI 2.5 güncellemesi, G770FXXU3CTH4 sürüm numarası ile cihazlara sunuluyor. Güncelleme ilk olarak İspanya’da başlamış durumda ve kısa süre içerisinde tüm ülkelerdeki Galaxy S10 Lite kullanıcılarına ulaşacak. Eğer güncellemeyle ilgili bir bildirim almadıysanız cihazınızdaki Ayarlar > Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek manuel olarak mevcut güncellemeleri denetleyebilirsiniz.

“Samsung Galaxy S10 Lite Modeli, One UI 2.5 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like