Samsung, Galaxy S20 serisi için One UI 2.5 güncellemesini sunmaya başladı. Şirket ilk olarak S20 serisindeki 5G varyantları için Avrupa’daki cihazlara bu güncellemeyi gönderdi. Galaxy S20 5G, S20+ 5G ve S20 Ultra 5G modelleri, sırasıyla G981BXXU4BTH5, G986BXXU4BTH5 ve G988BXXU4BTH5 sürüm numaralarına sahip güncellemeler alıyorlar. 4G destekli modellerin ise aynı güncellemeyi kısa süre içerisinde alacağı belirtiliyor.

Samsung’un özelleştirilmiş Android ara yüzü olan One UI’ın 2.5 sürümü, ilk olarak Galaxy Note 20 modelleriyle birlikte piyasaya sürüldü. Bu sürüm ile birlikte ara yüzü daha işlevsel hale geldi ve birkaç iyileştirmeyle beraber yine birkaç adet yeni özellik eklendi. Bu özelliklerden bazıları kablosuz DeX, üçüncü taraf launcher uygulamaları için Android 10 gezinme çubuğu desteği ve gelişmiş profesyonel video modu olarak belirtilebilir.

Galaxy S20 serisindeki modellerin yanı sıra Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ modelleri de yeni One UI sürümüne güncelleniyor. Yeni güncellemeyle beraber bu iki model S Pen ile not alma deneyimini daha iyi bir şekilde kullanıcılara sunabiliyor. Notlar uygulaması bir ton yeni özelliği de beraberinde getiriyor. Bu özelliklerle birlikte artık dosyalar yeni bir dosya biçiminde saklanıyor.

Galaxy S20 Serisi İle Birlikte Galaxy Note 10 Serisi de Güncelleme Alıyor

Yeni güncelleme ile birlikte Samsung’un Note modellerindeki ara yüzü de yenilendi. Artık PDF dosyalarını içe aktarma ve notları PDF veya PowerPoint dosyaları olarak dışa aktarma becerisi cihazlara eklenmiş oldu. Kullanışlı bir yeni düğme sayesinde el yazısı metni otomatik olarak düzeltmeniz sağlanıyor. Bununla birlikte yeni güncelleme sayesinde çiziminizle senkronize olarak çalınacak bir sesi kaydedebiliyorsunuz.

Samsung, One UI ara yüzüne geçiş yaptıktan beri oldukça rekabetçi ve hoş bir ara yüz sunmaya başladı. Bununla birlikte şirket eski ara yüzdeyken güncelleme konusunda birtakım sıkıntılar yaşıyordu. One UI ile birlikte bu sorunlar halledildi ve şirket yeni güncellemeleri daha hızlı sunar hale geldi. Hatta yakın zamanda amiral gemisi modellerin güncelleme garantisini iki yıldan üç yıla çıkardı.

“Samsung, Galaxy S20 Serisi İçin One UI 2.5 Güncellemesi Gönderiyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like