Samsung‘un amiral gemisi Galaxy S21 serisi önümüzdeki hafta resmen tanıtılacak. Geçmiş raporlar, render görüntülerinin yanı sıra Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra modellerinin teknik özelliklerine kadar her şeyi ortaya çıkardı. Son raporlar, bazı pazarlar için S21 modellerinin fiyatlandırmasını ortaya çıkardı. Ünlü tahminci Evan Blass, Samsung Galaxy S21 serisindeki modellerin kamera özelliklerinden bahseden yeni bir sızıntıyı paylaştı.

Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G’nin her ikisi de f/2.2 diyafram açıklığına sahip 10MP’lik bir özçekim kamerasına sahip olacak. S21’in arkadaki kamera modülü, f/2.2 diyafram açıklığına sahip 12MP birincil, f/2.2 diyafram açıklığına sahip 12MP ultra geniş lens ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip 64MP telefoto lense sahiptir.

Ana ve telefoto lenslerin OIS desteği ile gelmesi bekleniyor. Üçlü kameralara ayrıca bir LED flaş da eşlik edecek. Galaxy S21+ 5G, S21’de bulunan aynı üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Geçmiş sızıntılardan bilindiği üzere Galaxy S21+ modeli, standart S21 modelinde göre daha büyük bir ekran ve daha büyük bir bataryayla karşımıza çıkacak. Galaxy S21 Ultra 5G modeli ise f/2.2 diyafram açıklığına sahip 40MP özçekim kamerası ile birlikte gelecek.

S21 Ultra modelinin arka bölümünde, f/1.8 diyafram açıklığına sahip 108MP ana kamera, f/2.2 diyafram açıklığına sahip 12MP ultra geniş açılı lens, f/2.4 diyafram açıklığına sahip 10MP telefoto lens ve f/4.9 diyafram açıklığına sahip bir başka 10MP telefoto kamera yer alacak. Bu telefoto kameralar, sırasıyla 3x ve 10x optik yakınlaştırma özelliği sunacaklar.

Samsung Galaxy S21 Ultra modelindeki ana kamera sensörü ve telefoto lenslerinin OIS desteğine sahip olacağı belirtiliyor. Bu modelin kamera modülü içerisinde aynı zamanda bir LED flaş ve bununla birlikte bir de lazer otofokus ünitesi de yer alacak. Kısa süre sonra tanıtılacak olan akıllı telefonlarla ilgili yeni detaylar geldiği sürece Teknobuk.com üzerinden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

“Samsung Galaxy S21 Serisindeki Modellerin Kamera Özellikleri Sızdırıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like