Samsung, birkaç yıl öncesine kadar yazılım güncellemeleri konusunda sorunlar yaşıyordu. Ancak şirket birkaç yıldır güncelleme sunma konusunda kendisini önemli ölçüde geliştirdi. Samsung Galaxy S9 serisi, Android Pie güncellemesi ile birlikte bu güncelleme gelişmesini ilk olarak yaşayan modellerden biriydi.

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri, bu yılın başlarında Android 10 tabanlı One UI 2.0 güncellemesini almıştı. Şimdi ise bu iki akıllı telefon modeli şirketin özelleştirilmiş arayüzü olan One UI 2.0 sürümüne güncellenmiş oldu.

Samsung, S9 serisi için One UI 2.1 güncellemesinin geleceğini Mart ayında belirtmişti. Şirket dediğini yaptı ve güncellemeyi sundu. Bu güncelleme muhtemelen bu iki cihaz için son büyük işletim sistemi güncellemesi olacak ancak iyi bir güncelleme olduğunu söyleyelim.

One UI 2.1 arayüz güncellemesi ile birlikte Apple cihazlarında bulunan AirDrop dosya aktarım özelliğine benzer bir “Quick Share” isminde hızlı paylaşım özelliği sunulmaktadır. Bu güncellemeyle beraber ayrıca Bluetooth bağlantıları ile paylaşmanıza olanak tanıyan “Music Share” sistemi sunuluyor.

One UI 2.1 ile birlikte bir dizi yeni kamera uygulaması özelleştirmesi geliyor. Bu kamera modlarından biri “Tek Çekim” olarak adlandırılıyor. Bu mod ile birlikte 10sn boyunca bir dizi fotoğraf veya video klip çeken seri çekim modu benzeri özellik gelmektedir. Ayrıca favori fotoğraf efektlerinizi kopyalayıp kaydedebileceğiniz “Filtrelerim modu sunuluyor.

Bu güncelleme ile birlikte Samsung, Haziran ayı Android güvenlik düzeltme eklerini de cihazlara getiriyor. Güncelleme, Güney Kore’de G96xNKSU3ETF4 ve Almanya’da G96xFXXU9ETF5 sürüm kodu ile gönderiliyor. Yeni sürümün ilerleyen günlerde ve haftalarda diğer ülkelerde de sunulmasını bekliyoruz. Güncellemeleri denetlemek için cihaz ayarlarından yazılım güncelleme menüsüne göz atabilirsiniz.

“Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus Modelleri One UI 2.1 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like