Samsung yeni Galaxy Tab S7 ve S7+ tablet modellerini yaz ortasında veya yaz sonunda kullanıcıların beğenisine sunulacak. Henüz tanıtılmasına birkaç ay olan bu cihazlar ile ilgili bazı özellikleri şimdiden ortaya çıkmış durumda. Bu özelliklerden birisi de Galaxy Tab S7+ modelinin 10.090mAh kapasiteli bataryaya sahip olacağıdır.

Sertifika kuruluşu tarafından elde edilen bu bilgi yeni tabletin oldukça yüksek kapasiteli bir batarya ile geleceğini ortaya koyuyor. Bir karşılaştırma için Galaxy Tab S6 modelinin 7.040mAh kapasiteli bataryaya sahip olduğunu hatırlatalım.

Muhtemelen Galaxy Tab S7 modeli daha düşük bir model olacağından dolayı Tab S7+ modeline göre daha düşük kapasiteli batarya ile gelecektir. Ancak yine de bir önceki nesil modellere göre daha yüksek olacaktır.

Samsung Galaxy Tab S7+, Apple’ın iPad Pro’suna Rakip Olacak!

Ortaya çıkan ilk bilgiler, Galaxy Tab S7’nin 11 inç boyutunda ekrana sahip olacağını ve Galaxy Tab S7+ modelinin ise 12.4 inç boyutunda bir ekran ile geleceğini ortaya koyuyor. Samsung bu modellerle birlikte Apple’ın iPad Pro modellerine doğrudan rakip olmak istiyor. Bu arada 13 inç iPad Pro’nun batarya kapasitesi 9.720mAh’dir.

Güney Koreli teknoloji devi Tab S6 modellerinin devamı olacak yeni Galaxy Tab S7 serisi için son hazırlıklarını yapıyor. Bu cihazlar yakın zaman önce çeşitli sertifikaları aldılar ve bu sertifikaların veritabanlarında gözüktüler.

En büyük olan model yani Galaxy Tab S7+, 5G bağlantı desteğine sahip olacak. Aynı zamanda SM-T976B model numarasına sahip olan cihaz 2.4 ve 5 GHz olmak üzere iki frekansta çalışabilen Wi-Fi 802.11ac kablosuz ağ teknolojisi ile karşımıza çıkacak. Ayrıca işletim sistemi olarak Android 10’un ön yüklü olarak geleceğini de belirtelim.

Samsung, Galaxy Tab S7 serisinde hücresel bağlantı desteğine sahip olan ve sahip olmayan farklı modeller piyasaya sürebilir. 5G bağlantı desteği ise görünüşe göre sadece büyük ekrana sahip olan “plus” modelde yer alacak. Diğer modeller ise 4G bağlantı modülü ile gelecekler.

Yeni modellerin oldukça ince çerçevelere sahip Super AMOLED ekran ile gelmesi bekleniyor. Cihazlar gücünü ise Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden alacaklar. Ayrıca kullanıcılar bu tabletleri S Pen ile rahatlıkla kullanabilecekler.

“Samsung Galaxy Tab S7+ 10.000mAh Kapasiteli Batarya İle Gelecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like