Samsung Galaxy Z Flip modeli, Motorola Razr’dan sonra karşımıza çıkan ikinci kapaklı katlanabilir akıllı telefon oldu. Birinci model oldukça popüler olmasına rağmen Samsung’un ismi bile bu cihazı geçmeye yetti. Yayınlanan yeni bir rapora göre Güney Koreli teknoloji devi Samsung, sadece Mart ayı içerisinde 230.000 adet Galaxy Z Flip satmayı başardı.

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle birçok sektörde yaşanan sıkıntılar akıllı telefon sektöründe de yaşandı. Akıllı telefon pazarı neredeyse durma noktasına geldi ancak şimdilerde yavaş yavaş kendine gelmeye başladı. Samsung’un akıllı telefon satışları %50 oranında azalmasına rağmen Mart ayında 230 binden fazla Galaxy Z Flip satışı gerçekleştirdi. Bu satış sayısı, Şubat ayına göre aylık %56.1 oranında artmış durumda.

Öte yandan, şirketin katlanabilir telefonuna ilgi artarken Galaxy S20 serisi ise beklenen başarıyı elde edemedi. Galaxy S20 serisinin satışları geçen yılki S10 serisine göre %35 oranında daha düşük kaldı. Artık insanlar klasikleşmiş dökdörtgen tasarımlı telefonlar yerine daha ilginç ve yenilikçi tasarımlara yönelmeye başlamış gibi görünüyor.

Şirket, piyasaya sürdüğü ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold’da bazı sıkıntılar yaşadı ve telefonu birkaç kez geri çağırmak zorunda kaldı. Aynı zamanda bu katlanabilir ekran teknolojisinin ilk aşamaları olduğu için telefonun fiyatı da oldukça yüksekti. Ancak bu sorunları Galaxy Z Flip modelinde kullanılan “ultra ince cam” teknolojisi sayesinde aştılar. Daha dayanıklı bir ekran ile birlikte çok daha iyi satış sayılarına ulaşabildiler.

Son zamanlarda kamera modülündeki cam çatlakları nedeniyle oldukça fazla eleştiriye maruz kalan S20 Ultra modelinin aksine Z Flip ile ilgili şimdiye kadar önemli bir şikayet yok. Galaxy Note 20 serisi ile birlikte satışa sunulması beklenen Galaxy Fold 2 modeli için birçok kişi oldukça heyecanlı ve umutlu. Bakalım Samsung nasıl bir iyileştirme ve yenilik ile karşımıza çıkacak.

“Samsung, Mart Ayında 230 Bin Adet Galaxy Z Flip Satmayı Başardı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like