Son birkaç aydır, Samsung‘un kalemli amiral gemisi serisi olan Galaxy Note serisini sonlandıracağına dair pek çok söylenti ortalıkta dolanıyor. Bu söylentilere ek olarak konuyu bir temele oturtmak isteyen raporlar da paylaşılıyor. Şimdiye kadar Samsung tarafından bu konuya dair resmi bir açıklama yapılmamıştı. Ancak kısa süre önce bir Samsung yetkilisi, Galaxy Note serisinin sonlandırılacağına dair çeşitli söylentileri reddetti ve şirketin böyle bir şey planlamadığını söyledi.

Bir Yonhap News makalesine dayanan SamMobile raporuna göre, bir Samsung yetkilisi şirketin “gelecek yıl bir sonraki Galaxy Note serisini yayınlamaya hazırlandığını” açıkladı. Diğer bir deyişle, Galaxy S21 serisi ile birlikte bir Galaxy Note 21 serisini de şirket tarafından bekleyebiliriz.

Samsung’un mobil işletme şefi TM Roh, Galaxy S21’in S Pen desteği ile geleceğini ima etmesiyle Galaxy Note serisinin sonlandırılmasının arkasındaki söylentiler, haberi olmayanlar için güçlendi. Ancak şirket içinden kaynak, “Roh’un mesajı, Galaxy Note serisinin sonlandırılacağı anlamına gelmez” dedi.

Şu anda, şirketin amiral gemisi Galaxy S serisi ile birleştirmeden önce seriyi tamamen kapatabileceğini veya son bir nesil başlatabileceğini belirten raporlarla Galaxy Note serisinin geleceği ile ilgili çeşitli çelişkili raporlar var. Maalesef, bu raporlardan herhangi birinin kesinliğini öğrenmenin hâlâ bir yolu yok. Bununla birlikte bu durumu kesin bir şekilde öğrenmek için Samsung tarafından yapılacak resmi bir duyuru veya açıklamayı beklememiz gerekmektedir.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy Note serisini yakın gelecekte yeni Galaxy Z serisi telefonlar lehine sonlandırmaya karar verebilir. Ancak bu yine bir spekülasyon, bu yüzden şimdilik bu iddiayı pek de ciddiye almanın bir anlamı yok. Bu konuda yeni bilgiler geldikçe her zaman olduğu gibi yine Teknobuk.com üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Samsung, Note Serisinin Sonlandırılacağına Dair Söylentileri Reddetti” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like