Qualcomm’un Snapdragon 865 Plus yonga seti, geçtiğimi hafta AnTuTu platformu üzerinde ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi, ne kadar güçlü olduğunu Geekbench’te elde ettiği yüksek skor ile bizlere göstermektedir.

Snapdragon 865 Plus’ı ASUS’un yeni bir akıllı telefon modelinde çalışırken görüyoruz. Geekbench’te listelenen “asus ZF” model numarasına sahip olan bu cihaz, tek çekirdekli testte 973 puan elde ederken, çok çekirdekli testte ise 3346 puan elde etmeyi başarmıştır.

Gücünü Qualcomm’un standart Snapdragon 865 yonga setinden alan Galaxy S20 5G modelinin Geekbench testi ile yeni yonga setinin elde ettiği puanı karşılaştırdığımız zaman ise tek çekirdekli testten elde ettiği skorda büyük bir gelişme olduğu anlaşılabiliyor.

ASUS’un Spadragon 865 Plus’la gelecek olan cihazı, 16GB RAM’ sahip ve Android 10 işletim sistemini çalıştırmakta. Akıllı telefonun kimliği belirsiz gözüküyor ancak yaklaşan ASUS ROG Phone 3 modeli olma ihtimali bir o kadar yüksek. ROG Phone 3, Snapdragon 865 Plus yonga seti ile karşımıza çıkabilir. Cihazın varlığı zaten Çin’deki TENAA kurumu tarafından onaylanmış durumdadır.

Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisi yonga seti Snapdragon 865 Plus’ın hızı 3,1GHz şeklinde olacaktır. Bu belirttiğimiz değer ana çekirdeğin saatteki hızıdır. Diğer CPU çekirdekleri ise Snapdragon 865’teki çekirdekler ile aynı hıza sahiptirler.

“Snapdragon 865 Plus Yonga Seti, Geekbench’te Yüksek Skor Elde Etti” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like