Oyun Modu sorunlara neden oluyor. 2017’de Yaratıcılar Güncellemesi – Creators Update – ile Windows 10’a geri dönen bir özellik olan Oyun Modu’nun, oyunu daha iyi bir hale getirmesi gerekiyordu. Ancak mevcut vaziyet bunun tersinin doğru olduğunu gösteriyor.

Birçok PC oyuncusu, genellikle oyunlara öncelik vermesi ve performansı artırmak için arka plan görevlerini en aza indirmesi gereken mod etkinken, birçok oyunu aslında daha düşük kare hızları ve donmalar ile oynadıklarını fark ettiler.

Guru3D web sitesi de olayı açıklamıştır. Call of Duty: Warzone ve League of Legends gibi oyunlar mod ile ilgili sorunlarla karşılaşıyor. Bu sorunların hem AMD hem de Nvidia grafik kartlarını da etkilenebileceği bildirildi.

Web sitesi, AMD’nin Radeon RX 5700 XT, RX 570, RX 480 ve R9 29 ve Nvidia’nın GeForce GTX 980 ve GeForce GTX 1080 Ti ekran kartları mod açıkken sorunlara gebe olduğunu belirtti.

Oyun Modu’nun oyun performansını iyileştirmesi gerektiği için şu an ki vaziyet kesinlikle sinir bozucu. Ancak neyse ki Oyun Modu devre dışı bırakılarak kolayca düzeltilebilir.

Windows 10’da Oyun Modu Nasıl Kapatılır ?

Windows 10’da Oyun Modunu kapatma işlemi oldukça basittir. Bunu yapmak için, Başlat Menüsü’nü açın ve bir dişli çark simgesine tıklayın. Bu, Ayarlar uygulamasını açar.

Uygulamada “Oyun” u tıklayın, ardından soldaki menüden “Oyun Modu” nu seçin ve kapatmak için seçim düğmesini tıklayın.

Artık geliştirilmiş oyun performansı görmelisiniz. Umarız Microsoft bu sorunun farkındadır ve gelecekteki Windows 10 güncellemesinde giderecektir.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like