Akıllı telefonlar konusunda yaptığı sızıntılar ile popüler olan DigitalChatStation, bu sefer de Weibo üzerinden yeni bir Xiaomi modeli hakkında paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşımda Xiaomi‘nin 144Hz yenileme hızında ekrana sahip bir akıllı telefon modeli geliştirdiğini iddia etti.

Söylentilere göre Xiaomi’nin yüksek yenileme hızına sahip olacak bu telefonu gücünü MediaTek’in Dimensity 1000+ yonga setinden alacak. Xiaomi Group China’nın başkanı ve Redmi markasının genel müdürü olan Lu Weibing, Dimensity 1000 serisinin resmi lansmanında sahneye çıkmıştı. Bu durum da yeni cihazın Dimensity 1000+ ile gelebileceği iddialarını güçlendiriyor.

MediaTek’in yaptığı açıklamaya göre Dimensity 1000+, dünyanın önde gelen 5G teknolojisini kullanmaktadır. Ayrıca SA ve NSA çift modlu 5G ağlarını da desteklemektedir. Şu anda mobil çiplerde 5G + 5G çift kartlı ikili bekleme modunu destekleyen tek yonga seti olma özelliğini göstermektedir.

Bunların dışında bu çip, 5G çift taşıyıcılı toplama teknolojisini de bünyesinde barındırmaktadır. Bu sayede bu yonga seti ile gelen cihazları kullanan kullanıcılar hem daha hızlı hem de daha kararlı bir ağ hızı deneyimi yaşayabilmektedirler.

MediaTek’in Dimensity 1000+ yongası 144Hz tazeleme hızını da destekliyor. Ayrıca yonga setinde entegre bir şekilde görüntü kalitesini optimize eden MiraVision özelliği de bulunuyor. Xiaomi’nin bu yonga seti ile piyasaya süreceği akıllı telefon modeli amiral gemisi bir cihaz olacak. İddialara göre bu yeni model Redmi’nin K serisine ait olacak.

“Xiaomi, 144Hz Ekrana Sahip Akıllı Telefon Modeli Üzerinde Çalışıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like