Xiaomi, yaklaşık bir hafta önce özelleştirilmiş MIUI arayüzünün yeni sürümü olan MIUI 12’yi yeni özellikleri ile birlikte tanıttı. Şirket, tanıtım itibariyle yeni sürümü kapalı beta sürecine aldı ve test etmek isteyen kullanıcılar için güncellemeler yayınlamaya başladı. Xiaomi, neredeyse MIUI 12 sürümünü destekleyen tüm modeller için bir hafta içinde 3 adet beta test sürümü yayınladı.

Xiaomi’nin henüz yeni tanıttığı ve hala kapalı beta sürecinde olan bu arayüz için hızlı güncellemeler sunması oldukça etkileyici bir durum. Ancak sürümü destekleyen modellerin tamamının bu güncellemeyi henüz aldığını da söyleyemeyiz.

Xiaomi, daha önceki senelerde standart olarak MIUI beta sürümleri için her cuma yeni bir güncelleme sunardı. Ancak MIUI 12 için 27 Nisan, 28 Nisan ve 30 Nisan olmak üzere sık sık beta güncellemesi yayınladı. Yani aslında 4 gün içinde 3 adet test sürümü yayınlamış oldu.

Şu ana kadar yayınlanan tüm MIUI 12 kapalı beta sürümleri için Recovery ROM ve OTA sürümleri mevcut durumdadır. Ancak bu güncellemelerin hepsi Çin sürümü için gönderilmektedir. Yani Google hizmetlerini içermemektedir, bunun yerine Çin’de kullanılan servisler vardır. Küresel kullanıcılar ise bu güncellemeyi yükleyebilmek için cihazlarında bootloader kilidini açmalı ve TWRP kurtarma moduna sahip bir cihazları olmalı.

Belirttiğimiz gibi Xiaomi, kapalı beta güncellemelerini küresel cihazlar için sunmuyor. Ancak Şirket, Çin ROM’u kullanan kişiler için kararlı güncellemelerin gönderileceği tarihi ve hangi cihazların güncellemeyi alacağını açıkladı.

“Xiaomi, Bir Hafta İçinde MIUI 12 İçin 3 Beta Test Sürümü Yayınladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like