Xiaomi, 11 Ağustos tarihinde 10. yıldönümünü kutlamak üzere bir dizi yeni ürünü piyasaya sürmek için etkinlik düzenlemeyi planlıyor. Şirketin CEO’su Lei Jun tarafından onaylanan ürünlerden birisi de küresel pazarda Mi 10 Ultra olarak isimlendirilecek olan yeni amiral gemisi akıllı telefon modelidir. Bu model yerel pazarda ise “Mi 10 Extreme Commemorative Edition” olarak adlandırılacak.

Lansmana kısa süre kala özel sürüm modelin nasıl özellikler ile birlikte piyasaya sürüleceğine dair bazı ayrıntılar ve sızıntılar ortaya çıktı. Bunlardan biri popüler teknoloji uzmanı Ice Universe’den geldi. Bir diğeri ise yine teknoloji uzmanı olan Ross Young tarafından paylaşıldı. Ross Young, paylaştığı gönderide Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modelinin ekran altına gömülü kamera teknolojisi ile geleceğini belirtti.

Ancak yine paylaşımlara göre Xiaomi’nin yeni modeli az sayıda üreteceğinden bahsediliyor. Eğer üretim hacmi küçük olursa muhtemelen bu cihaz çok fazla Mi hayranının eline ulaşmış olmayacak. Bunun yanı sıra bu cihazın ticari bir üründen ziyade Mi MIX Alpha modeline benzer bir şekilde demo ürün olma ihtimali de yok değil. Teknoloji analistlerinin paylaştığı bu iddialar Lei Jun’un bol miktarda birimi kullanıma sunma vaadi ile çelişiyor.

Xiaomi Mi 10 Pro Modeli Dolu Dolu Özellikler İle Piyasaya Sürülecek

Ayrı bir sızıntıya göre ise Xiaomi Mi 10 Ultra’nın iki farklı versiyon ile piyasaya sürüleceği söyleniyor. Bu versiyonlardan biri seramik bir panele sahip olacakken diğeri ise şeffaf bir arka panel ile karşımıza çıkabilir. Sızıntı ayrıca standart olarak sunulacak seramik varyantın 8GB RAM + 256GB depolama ve 12GB RAM + 512GB depolama konfigürasyonları ile satışa sunulacağını gösteriyor. Şeffaf arka panelli varyantın ise 12GB RAM + 256GB depolama ve 16GB RAM + 512GB depolama seçenekleri ile satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Üstün özellikler ile karşımıza çıkacak olan Mi 10 Ultra modelinin FHD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekran ile gelmesi bekleniyor. Bununla beraber cihaz özelleştirilebilir bir GPU’ya sahip olacak. Bu özellik Qualcomm’un Snapdragon 865+ yonga seti ile mümkün olacak. Ayrıca 4.500mAh kapasiteli bataryaile gelmesi beklenen cihazda 100W veya 120W kablolu şarj ve 55W kablosuz şarj olacağı iddia ediliyor.

“Xiaomi Mi 10 Ultra, Dünyanın İlk Ekrana Gömülü Kameralı Telefonu Olabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like