Birkaç yıl önce Apple’ın 3,5mm kulaklık girişini telefonlarından kaldırmaya karar verdiğinde çoğu Android telefon üreticisi ABD’li şirketin bu tutumuyla alay etmişti. Ancak ardından bu alay eden firmaların hepsi de yeni amiral gemisi modellerinde 3,5mm kulaklık girişini tıpkı Apple gibi kaldırdılar. Tarih şimdi tekerrür ediyor. Apple, iPhone 12 serisinin kutusuna şarj kutusu koymadı. Bununla alay eden Xiaomi, seneler önceki gibi Apple’ı takip ederek Mi 11 serisinin kutusunda şarj cihazı olmayacağını doğruladı.

Apple, iPhone 12 serisini Ekim ayında piyasaya sürdü. Çevresel nedenlerin arkasına sığınarak yeni telefonların kutusuna şarj cihazı ve kulaklık koymadığını açıkladı. Xiaomi, bu karar sonrası Apple’a sosyal medya hesapları üzerinden bazı göndermeler yaptı. Ancak şimdi görüyoruz ki Xiaomi de Apple’ın ayak izlerini takip ediyor. Bunun nedeni ise Xiaomi CEO’su Lei Jun’un yaptığı açıklamada yer alıyor. Lei Jun, yaptığı açıklamada Mi 11 modellerinin kutusunda şarj cihazı yer almayacağını belirtti.

Xiaomi Mi 11 Serisinin Kutusunda Şarj Cihazı Olmayacak

Tıpkı Apple’ın savunması gibi Xiaomi CEO’su da benzer sebeplerin arkasına saklandı. Lei Jun, bu kararın sebebi olarak çevre korumasını gösterdi. Fakat CEO’nun bu durum karşısında müşterilerden olumsuz geri dönüş alacağının farkında olduğunu da söylemekte fayda var. Çünkü Lei Jun, bu kararın pek çok müşteri tarafından iyi sonuçlanmayabileceğinin farkında olduğunu söyledi.

Jun aynı zamanda Mi 11’in şarj cihazı eksikliği nedeniyle daha ince bir görünüme sahip olan kutusunun fotoğrafını da ortaya koydu. Yaklaşan Mi 11 modelinde 108MP kamera, Super AMOLED ekran, HDR10+ sertifikası ve Harman Kardon ses teknolojisi de yer alacak.

Jun tarafından Mi 11’in kutusunu gösteren bir videoda “Pack light in 2021” anlamına gelen Çince bir metin var, bu da gelecekteki Xiaomi akıllı telefonlarının da şarj cihazı olmadan gönderileceğini gösteriyor. Bu pek de şaşırtıcı değil çünkü bu muhtemelen ilerleyen bir endüstri trendi olacak. Bu yüzden şu anda sahip olduğunuz akıllı telefon uyumlu değilse, yeni akıllı telefonunuz için ayrı bir şarj cihazı satın almaya hazır olun.

“Xiaomi, Mi 11 Serisinin Kutusunda Şarj Cihazı Olmayacağını Doğruladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like