Xiaomi hayranları şirketten yeni nesil bir Mi Mix serisi modeli beklemektedir. Şirket geçtiğimiz sene Eylül ayında harika bir tasarıma sahip olan Mi Mix Alpha isimli konsept modelini piyasaya sürmüştü ancak bu model satışa sunulmadı. Şimdi ise gözler Mi Mix 4 modeline çevrilmiş durumda. Yakın bir zamanda Xiaomi Mi Mix 4 modelinin tanıtım posteri sızdırıldı. Bu yazımızda buna değineceğiz.

Xiaomi tarafından yeni nesil Mi Mix modeline dair bir açıklama şimdiye kadar gelmedi. Şirketin bu yıl içerisinde bir Xiaomi Mi Mix 4 modeli piyasaya sürüp sürmeyeceğini de bilmiyoruz. Ancak ortaya çıkan bu poster görüntüsü az da olsa bir kapı aralığı bırakmaktadır.

Akıllı telefon analistleri Mi Mix 4 modelinin, Mix Alpha’da olduğu gibi surround ekran tasarımını benimseyemeyeceğini düşünüyor. Bunun sebebi ise radikal değişikliklerin sesi üretim konusunda sıkıntılar yaratabileceğidir. Bu nedenle şirketin etkileyici bir tasarımla yeni model sunacak olsa da fazla radikal değişiklere gitmeyeceği düşünülüyor.

Xiaomi Mi Mix 4 Modelinin Sızdırılan Posteri

Yukarıda ekran görüntüsü yer alan bir afişin Xiaomi Mi Mix 4 modeline atıfta bulunduğu iddia ediliyor. Bu posterdeki cihaz Mi Mix Alpha modeli ile benzerlik göstermektedir ancak bu modeldeki kadar çevreleyici bir ekran gözükmüyor. Bunun yerine yine arkaya kadar gelen ancak çok fazla ilerlemeyen bir kıvrımlı ekran görüyoruz.

Görsele baktığımız zaman cihazın ekranında bir ultra geniş açılı 40MP’lik kamera sensörünün olacağı gözüküyor. Ancak bu sensörün kamera deliği yöntemi ile mi yoksa ekran altına gömülü yeni kamera teknolojisi ile mi sunulacağı belirsizliğini koruyor.

Cihazın arka bölümünde ise dörtlü bir kamera kurulumu olduğu göze çarpıyor. Bu dörtlü kamera kurulumunun 150MP birincil kamera kamera, bir adet 40MP kamera, bir adet 40MP kamera ve bir adet 120x zoom yapabilen ToF sensörden oluştuğu tanıtım posterinde belirtilmiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin Mi Mix 4 modelinin 120Hz ekran tazeleme hızına sahip bir ekran ile geleceğini bildiren raporlar ortaya çıkmıştı. Cihazın bu yüksek tazeleme oranına sahip olan ekranı muhtemelen AMOLED panel olarak sunulacaktır. Şimdilik bu bilgiler spekülasyonlardan ibarettir. Xiaomi tarafından resmi bir duyuru yapılana kadar bu bilgileri pek ciddiye almamanızı öneririz.

“Xiaomi Mi Mix 4 Modelinin Posteri Sızdırıldı! İşte Detaylar” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like