Xiaomi, Kasım 2019’da tanıttığı Mi Note 10 modelleri ile birlikte müşterilerini şaşırtmıştı. En son 2017 yılında yeni model tanıttığı Mi Note serisi için yeniden harekete geçmişti. Bu yeni modellerden sonra bu sefer de birçok kullanıcı bir Lite varyantının tanıtılmasını beklemeye başladı. Bu yılın başından beri Mi Note 10 Lite modeli ile alakalı birçok spekülasyon ve raporlar oraya çıkmaya başladı ve Xiaomi nihayet doğruladı. Xiaomi Mi Note 10 Lite 30 Nisan tarihinde resmen tanıtılacak!

Ortaya çıkan bazı sızıntılar yeni modelin 108MP’li kamera ile değil de 64MP’li arka kamera kurulumu ile geleceğini ortaya koyuyor. Aslında baktığımız zaman bu bir Lite modeli, bu yüzden bazı konularda kısıntıya gidilmesi gerekiyor. Ancak tüm bunlara rağmen 64MP kameranın bu modelde olması gerçekten güzel. Kamera kurulumundaki farklılıklar dışında genel donanımsal özellikler muhtemelen diğer Note 10 serisi modelleri ile aynı olacak.

Xiaomi nihayet birçok kişinin merakla beklediği bu modelin 30 Nisan’da yani yarın itibariyle resmi olarak tanıtılacağını duyurdu. Akıllı telefon yarın Çin’de TSİ 15.00’da düzenlenecek bir etkinlikte kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bildiğiniz gibi dünyayı etkisi altına almış bir küresel salgın var bu yüzden bu etkinlik çevrimiçi olarak düzenlenecek. Çok kısa süre sonra telefona dair her şeyi öğrenmiş olacağız ve sizlerle cihazın tüm özelliklerini Teknobuk.com üzerinden paylaşacağız.

Xiaomi Mi Note 10 Lite Modelinin Bilinen Özellikleri

  • 6.47 inç FHD+ OLED ekran
  • Snapdragon 730G yonga seti
  • 6GB / 8GB RAM
  • 64GB / 128GB / 256GB depolama alanı
  • 64MP + 8MP + 8MP +5MP + 2MP beşli arka kamera kurulumu
  • 5,260mAh kapasiteli batarya, 30W hızlı şarj
  • Android 10 tabanlı MIUI 11

“Xiaomi Mi Note 10 Lite Modeli 30 Nisan Tarihinde Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like