Xiaomi, geçtiğimiz Kasım ayında dünyanın ilk 108MP kameralı akıllı telefonunu Mi Note 10 ismiyle duyurdu. Cihaz 108MP ana kamera, 12MP ve 8MP olmak üzere iki adet telefoto kamera, 20MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro kamera ile sunuldu. Kamera konusunda oldukça iddialı olan bu modele ek olarak kısa süre önce Mi Note 10 Lite şeklinde küçük kardeş tanıtıldı. Şimdi ise Xiaomi, Mi Note 10 modeli için Android 10 güncellemesi yayınlıyor.

Kamerası ile gönülleri fetheden Xiaomi Mi Note 10, ne yazık ki bu zamana kadar Android 10 ile kavuşamamıştı. Ancak Xiaomi, çıktı ve bu ayrılığa bir son vermenin zamanı geldi dedi. Şaka bir yana Çinli teknoloji devi bugün itibariyle Mi Note 10 için Android 10 tabanlı MIUI 11 arayüzünü yayınlamaya başladı.

Ancak şunu belirtmekte fayda var Xiaomi, bu güncellemeyi bir ana sürümden ziyade “Küresel Kararlı Beta” sürümü olarak yayınladı. Yani bu son sürüm değil ve bazı hatalar içerebilir. Ancak şirketin yakın zamanda yeni bir güncelleme ile kararlı son sürümü sunacağını tahmin ediyoruz.

Şunu da belirtelim, bu güncellemeyi kurabilmek için cihazınızın “küresel” sürüm olması gerekmektedir. Yani Xiaomi, bu güncellemeyi Çin, Rusya, Hindistan ve EEA bölgeleri için sunmadığını belirtiyor ve altını çiziyor.

Güncelleştirme MIUI 11.1.1.0.QFDMIXM olarak sunuluyor ve boyutu ise 2.6GB. Android 10 ile gelen yeniliklerin yanı sıra güncelleme Nisan 2020 güvenlik yamalarını, hata düzeltmelerini ve çeşitli optimizasyonları da içermektedir.

Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre güncelleme ile birlikte kamera, parmak izi kilidini açma deneyimi ve genel sistem hızında gelişmeler olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda güncelleme MIUI’ın yeni canlı Always on Display özelliğini de getiriyor. Ancak yeni güncellemenin dahili çağrı kaydı özelliğini kaybettiğini de belirtmekte fayda var.

“Xiaomi Mi Note 10 Modeli İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like