Bu yılın başında ortaya atılan bir iddia ile yeni iPhone 12 modellerinin kutusundan herhangi bir kulaklık çıkmayacağı belirtilmişti. Şimdi yılın ortasına geldik ve aynı iddia Apple‘ın akıllı telefonlarına eşlik eden ünlü kulaklıkları için yeniden gündeme geldi.

Akıllı telefon analistleri tarafından söylenene göre Apple, yeni nesil iPhone modelleri ile beraber bir kulaklık göndermeyecek. Şirketin bu politika ile birlikte popüler kablosuz kulaklıkları AirPods’un satışlarını yükseltmeyi hedeflediği belirtiliyor.

Apple, kablosuz kulaklık segmentindeki ürünlerinin satış sayılarını artırarak daha yüksek kâr elde etmek istiyor. Bu nedenle yeni iPhone 12 modellerinin kutusunda herhangi bir kulaklık görmeyeceğiz. Şirketin AirPods modeli başarılı bir ürün olmasına ve çok satmasına rağmen demek ki Apple çok daha fazlasını istiyor.

Apple, iPhone 7 serisi ile birlikte 3,5mm kulaklık girişini kaldırarak önemli bir devrim yapmıştı. Bu adım ile birlikte lightning girişinden bağlanan kulaklıklara geçiş yapıldı. Şirket o zamandan beri kablosuz kulaklıklara geçiş adımını atmış görünüyor. Şimdi ise iPhone kutusuna kulaklık koymayarak tüm kullanıcılara ekstra bir maliyet yükleyecek.

Kutusundan Kulaklık Çıkmayacak Olan iPhone 12 Modellerinin Üretimine Temmuz Ayında Başlanacak

Yayınlanan son raporlara göre Apple’ın iPhone 12 serisi şu anda“ Mühendislik Doğrulama ve Test” (EVT) sürecinde ve bu sürecin ikinci aşamasını Haziran ayının sonunda tamamlayacak. Bunun dışında raporlar yeni nesil iPhoneların Temmuz ayında seri üretim sürecine gireceğini iddia etmektedir.

Temmuz ayında yeni iPhone 12’lerin üretim bandına gireceği belirtilse de tüm iPhone 12 modellerinin aynı anda piyasaya sürülüp sürülmeyeceği belirsiz. Apple, her zamanki gibi yeni iPhone 12 modelini Eylül ayında tanıtacak olsa da bazı analistlere göre iPhone 12’nin Pro ve Pro Max modelleri için daha ileri tarihli bir tanıtım düzenlenebilir.

“Yeni iPhone 12 Modellerinin Kutusundan Kulaklık Çıkmayacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like