SD Association, gelecekteki mobil cihazların daha da hızlı bir şekilde içerik tüketmesine ve oluşturmasına olanak sağlayacak microSD Express’i tanıttı. Bu yeni microSD kart platformu, önceki formatlara kıyasla daha az enerji tüketirken inanılmaz aktarım hızlarını sunuyor.

Yeni format, microSDHC Express, microSDXC Express ve microSDUC Express olarak kullanıma sunulacak.

SD Express gibi, microSD Express de PCIe arayüzünü kullanarak 985MB/s veri aktarım hızına ulaşabilecek. Bu hız, ikinci bir pim sırası üzerinde bulunan PCIe 3.1 ve NVMe v1.3 teknik özellikleriyle mümkündür. SD Association, daha hızlı kartların geleneksel bellek kartlarından daha az enerji tüketmesini beklerken, geriye dönük olarak da uyumlu olduğunu belirtti.

Yüksek veri hızları mobil cihaz üreticilerinin cihazları nasıl donattıklarını yeniden düşünmelerine yol açabilir. Okuma ve yazma hızları, genişletilebilir bellek için uzun zamandır sınırlayıcı bir faktör olmuştur, ancak geriye dönük uyumlu olan bu yeni formatta veri aktarımı, yerleşik bellek kadar hızlı gerçekleşir. 5G veri ve devasa dosyaları dışarı aktaran kameralarla, genişletilebilir hafıza bir geri dönüş sağlayabilir.

Kaynak: 
https://techcrunch.com/2019/02/25/new-microsd-format-promises-insane-transfer-speeds-better-battery-life/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like