Android 9 Pie’daki dijital iyilik özellikleri hala beta (ve şu anda sadece Pixel telefonlarda mevcut) olsa da, Google, çevrimiçi sağlık ve sağlık alanındaki çalışmalarını YouTube’a genişletiyor. Görünüşe göre çok fazla sayıda kötü video izlemekten kendinizi engellemenize yardımcı olacaktır.

Yeni araçlar oldukça basittir ve YouTube’u (YouTube Müzik ve YouTube TV dahil) izlemek için ne kadar zaman harcadığınızı gösteren bir istatistik koleksiyonundan, aldığınız YouTube bildirimlerinin türünü kontrol etmek için bazı ek değişiklikler yapar. Bunları görüyorsunuz ve zaman sınırlarını belirleyebilme yeteneği, böylece ne zaman ara vereceğinizi biliyorsunuz.

Screenshot_4

Ne yazık ki, YouTube, İnternet’e bağlı değilken görüntülenmiş olabilecek çevrimdışı videoları sayamıyor. Aynı Google hesabı altında birden fazla kanalı olan bir kullanıcıysanız, izlenme sürelerinizi görmek için ana hesabınıza geri dönmeniz gerekir. Şu anda, başka bir kanal ana hesabınıza aktarılmadığı için oturum açıldığında YouTube videolarını izlemek için harcanan zaman gibi görünüyor.

Mobil cihazlarda, izlenme sürenizi kontrol etmek, YouTube’u açmak kadar basittir ve ardından, menüyü sağ üst köşede ayarlar menüsünü açmak için tıklar ve ardından “İzlenen zaman” yazan seçeneği dokunursunuz. Masaüstü için olduğu gibi, Google, web arayüzünü henüz dijital refah kontrolleriyle güncellemedi.

Ancak saatlerinizi boşa harcayabilme ve bildiriminizi kontrol etme yeteneği iyi bir şeydir! Bunları belirli saatlerde tamamen devre dışı bırakmak için yeni bir seçenek bile mevcut. Bu nedenle, favori YouTuber’ınız gece yarısı yeni bir klip yüklese bile, telefonunuz sizi uyandırmaz.

YouTube’un yeni dijital özelliği yakın zamanda herkes tarafından kullanılabilir duruma gelecek, yayınlanacaktır.

Kaynak: https://gizmodo.com/youtube-will-now-tell-you-how-much-time-youve-spent-on-1828633338

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like