Google, Android 11 güncellemesinin kararlı sürümünü yakın zamanda kullanıcıların beğenisine sunacak. Şirket, geçtiğimiz günlerde Android 11’in yeni açık beta sürümünü yayınladı. Yeni sürüm ile birlikte karşımıza çıkan özelliklerden biriyle silinen fotoğraf ve videolar geri dönüşüm kutusuna gidiyor.

Android 11 sayesinde Windows’ta ve iOS’ta yıllardır gördüğümüz geri dönüşüm özelliği kullanıcılara sunuluyor. Geri dönüşüm kutusu özelliği Windows’ta olduğu gibi otomatik olarak çalışıyor. Ancak bu dosyaların silinme durumu söz konusu olduğu zaman Android 11’deki sistem Windows’tan ayrışıyor.

Google, bu güncelleme ile birlikte belirli bir süre sonrasında geri dönüşüm kutusundaki bu video ve fotoğrafları otomatik olarak silme özelliğini sunuyor. Dosyalar, silme işleminden 30 gün sonra otomatik olarak komple kaybolmaktadır.

Tabii ki dilerseniz kendiniz manuel olarak da bu dosyaları kalıcı olarak silebiliyorsunuz. Ancak sildiğiniz fotoğraf ve videolar otomatik olarak silineceğinden dolayı bence pek de bu durumu kafaya takmanıza gerek yok.

Google hizmetlerini kullanan birçok kişi, şirketin Google Fotoğraflar uygulamasında yer alan benzer sistemi zaten halihazırda kullanıyordu. Video ve fotoğrafları sildiğiniz zaman geri dönüşümünü giden bu özellik yine Google kullanıcılarını mutlu edecektir.

iOS tarafında yer alan özellik uzun süredir zaten Android platformunda bekleniyordu. Google beta güncellemelerini yayınlamaya devam ediyor. Yakın zamanda kararlı güncelleme yayınlandığı zaman tüm kullanıcıların kullanımına sunulacaktır.

“Android 11 İle Birlikte Silinen Fotoğraflar Geri Dönüşüm Kutusuna Gidecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like