Apple, geçtiğimiz yıl iPad modelleri için özel olarak geliştirilen ve iOS’un yeni bir özel sürümü olan iPadOS’u duyurmuştu. Şirket şimdi de iOS işletim sisteminin ismini iPhone OS olarak değiştirebilir. Ortaya çıkan yeni sızıntılar bu duruma işaret etmektedir.

Yakın zamanda paylaşılan bir gönderide Apple’ın iOS’un ismini değiştirerek iPhone OS’a çevireceği belirtildi. Apple hakkında yaptığı sızıntılar ve haberler ile popüler olan Jon Prosser tarafından paylaşılan tweette bahsettiğimiz bu duruma atıf yapıldı.

Jon Prosser’ın bu paylaşımının üstüne XDA Developers’tan Max Weinbach bu durumu doğrular nitelik bazı şeyler söyledi. Weinbach tarafından tweete verilen yanıtta Apple’ın iOS’u iPhone OS olarak yeniden adlandıracağını söyleyen bir e-posta aldığı söylendi.

Her iki ünlü akıllı telefon sızıntıcısı tarafından Apple’ın iOS işletim sisteminin isminde değişikliğe gideceği belirtilse de bunların sadece söylentiden ibaret olduğunu unutmayın. Apple, geçtiğimiz sene attığı iPadOS adımını yeni isimlendirme konusunda da atabilir ancak bunun için beklememiz gerekiyor.

Apple, eğer böyle bir isim değişikliğine gidecek olursa, muhtemelen 22 Haziran tarihinde düzenlenecek WWDC 2020 konferansı duyuracaktır. Bu konferansta aynı zamanda iOS 14, iPadOS, watchOS ve macOS’a gelecek yenilikler ve özelliklerin de duyurulması beklenmektedir. Yeni isim değişikliği gerçekten ilginç olacak.

“Apple, iOS İşletim Sisteminin İsmini iPhone OS Olarak Değiştirebilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like