Apple, dün 11 inç ve 12.9 inç boyutlarındaki en yeni nesil iPad Pro modellerini tanıttı. Yeni modeller, A12Z adı verilen yonga seti ile geliyorlar. 11 inçlik iPad Pro 11 2020 varyantı AnTuTu Benchmark’ta test edildi ve ilginç bir sonuç ortaya çıktı.

Apple yeni iPhone’larda A13 yonga setini kullanacakken dün tanıttığı iPad Pro modellerinde bu içi A12Z olarak adlandırdı. Geçen yılın iPad Pro modellerinde bulunan A12X, sekiz çekirdekli CPU ve yedi çekirdekli GPU’ya sahip. Bu yılki iPad Pro’ların A12Z yonga setinde ise sekiz çekirdekli CPU ve sekiz çekirdekli GPU yer alıyor.

Bazı teknik ayrıntılardan sonra şimdi iPad Pro 11 2020 modelinin AnTuTu testi hakkında konuşabiliriz. Yapılan testte de görülüyor ki test edilen model geçen yılın modellerine göre 2GB daha fazla RAM’e sahip. Yani toplamda 6GM RAM bulunuyor. Tanıtılan yeni iPad henüz piyasaya sürülmemiş olan iOS 13.4 sürümü ile çalışıyor ve 128GB dahili depolama alanına sahip.

CPU konusunda bu senin modelleri geçen seneninkilerle aşağı yukarı aynı. Ancak GPU’dan bahsetmek gerekirse %9’luk bir artış gözleniyor. Geçen yılki iPad Pro oyun konusunda gerçekten bir canavar gibiydi. Buna dayanarak zaten güçlü olan bir tabletin bu sene GPU’su ile çok daha iyi bir performans sunacağına inanıyoruz.

Zaten AnTuTu testinde elde ettiği skor ile bize bunu adeta kanıtlıyor. Cihaz testte 700.000 puanı geçiyor. Platformdaki test sonuçlarının her zaman birebir doğru olmadığını zaten biliyoruz. Ancak sonuç olarak buradaki puanları değerlendirmemiz gerekirse Android tarafındaki Snapdragon 865’lerden 100.000 puan daha yukarıda görünüyor.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like