MacBook Air ve dördüncü nesil yeni iPad Pro piyasaya sürüldüğüne göre şimdi sırada Apple iPhone 9 modeli var. Paylaşılan bir rapora göre iPhone 9 için seri üretime girildiğinden bahsediliyor. iPhone 9 için her şey yolunda gözüküyor ve cihazın tanıtılmasına kısa bir süre kalmış gibi duruyor.

Apple iPhone 9, isim olarak henüz net olarak belli olmasa da ya 9 ya da SE 2 olarak adlandırılacak. Popüler analist Guo Minghao ve iOS 14 kodundan elde edilen kanıtlar ışığında bu cihazın 4.7 inç LCD ekran kullanacağını söyleyebiliriz. Akıllı telefonun ön tarafında Touch ID parmak izi tanıma özelliği ve arka tarafta tekli kamera olacak. Tasarımsal olarak günümüzün gerisinde kalsa da donanım olarak Apple’ın iPhone 11 serisinde kullandığı A13 yongasından gücünü alacak.

iPhone 9, 5G’yi desteklemeyecek. Apple henüz 5G için hazır gözükmüyor. Ancak, özellikle dar bütçeli olanlar için ve küçük boyutlu ekran sevenler için bu model oldukça cazip olacaktır. Apple, Hindistan ve Güney Amerika gibi gelişmekte olan pazarlarda gerçekten iyi satış oranlarını yakalayabilir. Uygun fiyatlı cihazlar bu tür pazarlarda oldukça iyi bir seçenek olacaktır.

Şu anda içinde bulunduğumuz mevcut durum göz önünde bulundurulduğunda, Apple’ın bu akıllı telefonu çevrimiçi etkinlikle tanıtması muhtemel. Daha önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz gibi birçok firma koronavirüs salgını nedeniyle tüm etkinliklerini internet üzerinden canlı yayın ile gerçekleştiriyor.

Bazı spekülasyonlara göre Apple iPhone 9 modeli ABD’de $399 fiyat etiketiyle piyasaya sunulacak. Ancak bazı bilgiler ise Çin’de $462 fiyatıyla satışa çıkacağını söylüyor. Cihaz muhtemelen Nisan ayının sonuna doğru tanıtılacaktır. Tanıtıldığı zaman zaten fiyatı ve özelliklerine dair her şey önümüze sunulmuş olacak. Cihaz tanıtıldığında sizlere tüm özellikleri anında paylaşacağız, o yüzden takipte kalın.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like