Apple’ın yaklaşan iPhone 12 modelleri hakkında son zamanlarda çok sayıda spekülasyon ortaya atıldı. Daha önceden ortaya çıkan bir söylenti Apple’ın iPhone 12 modellerinin her sene Eylül ayında tanıtıldığı gibi tanıtılmayacağı ve bu tarihten gecikeceğini iddia ediyordu. Bu konuda Apple tarafından resmi bir açıklama yapıldı ve yeni iPhone 12 serisinin resmen daha ileri bir tarihte tanıtılacağı doğrulanmış oldu.

Bu bilgi, teknoloji devi Apple’ın 2020 yılının üçüncü mali çeyreği ve yılın ikinci çeyreğine ilişkin kazanç raporunda ortaya çıktı. Apple’ın Finans Direktörü Luca Maestri’nin belirttiğine göre, geçen yıl tanıtılan yeni nesil iPhone modellerinin Eylül ayında satışa sunulmasına rağmen, bu sene tanıtılacak olan yeni nesil modeller Eylül ayından birkaç hafta sonra tanıtılacak.

Şirket, bu birkaç haftalık gecikme için henüz herhangi bir sebep belirtmedi. Ancak yeni iPhone modellerinde kullanılan donanım bileşenlerini sağlayanlar da dahil olmak üzere Asya’daki çeşitli fabrikalarda Covid-19 nedeniyle üretimde yavaşlama yaşandı. Apple iPhone 12 serisinin tanıtımındaki bu gecikmenin de bileşenlerin üretiminde yaşanan yavaşlamadan kaynaklandığı düşünülmektedir.

Apple, iPhone 12 modellerinde Qualcomm şirketin modem tedarik etmektedir. Qualcomm tarafından yapılan açıklamalara göre bu modemlerin tedariğinde bir gecikme yaşanıyor. Bununla birlikte diğer gecikmeler de hesaba katıldığı zaman iPhone 12 modellerinin Ekim 2020 tarihinden erken bir zamanda tanıtılamayacağı belirtiliyor.

Yeni iPhone modellerinin sevkiyatında yaşanacak olan bu gecikmenin, Apple’ın üçüncü mali çeyreğindeki finansal sonucunu da önemli bir şekilde etkilemesi beklenmektedir. Eylül ayının sonuna kadar tanıtılamayacak olan bu modeller Apple’ın bu dönemde daha az sayıda yeni iPhone satışı gerçekleştirmesine sebep olacaktır.

“Apple, iPhone 12 Modellerinin Gecikeceğini Resmen Doğruladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like