Aylar öncesinden bu yılki iPhone 12 modellerinin aşamalı olarak piyasaya sürüleceği tahmin edildi. Şimdi ise Apple’ın iPhone 12 serisindeki modeller için ciddi olarak aşamalı bir tanıtım süreci düşünülüyor. Son çıkan haberlere göre, yeni iPhone modelleri için bir devre kartı tedarik eden üretici bizlere durum hakkında bilgi veriyor. Apple, bu sene üç farklı ekran boyutuna sahip toplamda dört iPhone modeli tanıtmayı planlıyor.

Digitimes’ın haberine göre, iPhone 12 sürümü iki model olarak gelecek ve Pro sürüm ise yine iki farklı modelde karşımıza çıkacak. Standart iPhone 12 modeli 5,4 inç boyutunda bir ekrana sahip olacakken diğeri ise daha büyük olan 6,1 inç boyutunda bir ekran ile gelecek. iPhone 12 Pro sürümlerinde ise 6,1 inç boyutunda daha küçük ekranlı model ve 6,7 inç boyutunda daha büyük ekranlı model göreceğiz. İlk olarak standart modellerin daha sonrasında ise “Pro” modellerin tanıtılması bekleniyor.

iPhone 12 Serisindeki Modeller Aşamalı Olarak Piyasaya Sürülecek

Son haberlere göre iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin 2020 yılı içerisinde oldukça yüksek olasılıkla tanıtılması bekleniyor. Normalde Eylül ayının başında tanıtılan yeni nesil iPhone modelleri, bu sene tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını nedeniyle gecikti. Apple’ın yeni nesil modellerinin Eylül sonu veya Ekim başı gibi bir tarihte tanıtılacağını söyleyebiliriz. 2019 yılında tanıtılan iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modelleri ise 10 Eylül’de tanıtılmışlardı.

Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi üç farklı boyuta sahip dört iPhone 12 modeli olacak. Apple, bu sene daha farklı bir strateji izliyor. Şirketin temelde aynı boyutta ekranlara sahip olan ancak kamera sensörleri konusunda farklılıklar içeren modelleri nasıl bir yaklaşım ile geliştirip müşterilerin beğenisine sunacağını görmek gerçekten ilginç olacak.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri hakkında yeni sızıntılar ortaya çıkmıştı. Zaten her geçen gün farklı bir kaynak tarafından yeni nesil iPhone modelleriyle ilgili yeni bir iddia ortaya atılıyor. iPhone 12 serisinde tasarımsal açıdan pek bir yenilik olmayacak ancak donanım konusunda Apple’ın iPhone 11 modellerin daha da üstüne çıkmış olmasını umuyoruz.

“Apple’ın iPhone 12 Serisindeki Modeller Aşamalı Olarak Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like