OnePlus 7T modeli geçen yıl piyasaya sürüldüğü zaman, şirket yeni bir yazılım güncellemesi ile akıllı telefona yeni kamera özellikleri ekleneceğini belirtmişti. Şimdi, lansmandan sekiz aydan uzun bir süre geçtikten sonra OnePlus 7T için vaat edilen bu kamera özellikleri nihayet sunulmuş durumda. Open Beta 3 güncellemesi ile sunulan bu yenilikler ile beraber aynı zamanda Nisan 2020 Android güvenlik yamaları da cihaza gönderilmektedir.

İlk olarak Reddit kullanıcısı u/sneakerspark tarafından tespit edilen yeni kamera özellikleri, 960fps ağır çekim video ve 4K 30fps ultra geniş açılı video kaydetme işlevi sunuyor. OnePlus, bu özellikleri hiçbir duyuru yapmadan sessiz sedasız en son beta sürümü ile birlikte ekledi. Ayrıca şirket, topluluk forumlarındaki resmi değişik günlüğüne bile bu yeni kamera özelliklerini listelemedi.

Bir OnePlus 7T kullanıcısı olarak OxygenOS 10 Open Beta 3 yazılım güncellemesini yüklediyseniz, artık siz de 720p çözünürlükte 960fps ağır çekim videolar kaydedebileceksiniz. Cihazın kamera sensörlerinden hiçbiri aslında saniyede 960 kare kayıt yeteneğine sahip değildir.

Ancak OnePlus büyük olasılıkla 720p 960fps ağır çekim video çıkışı için enterpolasyon kullanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde video kalitesi kesinlikle korunmuş oluyor ve bu kadar yüksek fps video kayıtları çekilebiyor.

OnePlus, yeni özelliklerle beraber geniş açılı kamera ile birlikte 4K video yakala imkanı da sunmaktadır. Tüm bu özelliklere ek olarak şirketin resmi kamera uygulaması, kamera lensi kir algılama özelliğini de beraberinde getiriyor.

Bu özellik sayesinde gelişmiş video ve fotoğraf kalitesi için mercekte tespit edilen herhangi bir leke veya tozu temizlemeniz istenecektir. Şu anda bu özelliklerin tüm OnePlus 7T kullanıcılarına stabil bir sürüm dahilinde ne zaman resmi olarak sunulacağı hakkında bir bilgi mevcut değil.

“OnePlus 7T Modeli, 960fps Yavaş Çekim Video Özelliğine Kavuştu” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like