Xiaomi bildiğiniz gibi birçok alt markaya sahip, Black Shark markası da bunlardan biri. Xiaomi’nin oyun odaklı yeni akıllı telefonu Black Shark 3 modelinin tanıtım tarihi belli oldu. Xiaomi, 5G desteği içerecek bu akıllı telefonu 3 Mart tarihinde çevrimiçi bir etkinlik ile internet üzerinden duyuracak.

Black Shark, Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo üzerinden lansman tarihini açıkladı. Aşağıdaki görselden etkinlik posterine göz atabilirsiniz.

Black Shark 3 modeli 120Hz QHD ekrana sahip olacak. Önceki söylentilere göre, kullanıcılar bu ekranın tazeleme hızını 60Hz, 90Hz veya 120Hz olarak manuel bir şekilde ayarlayabilecekler. Ayrıca ekran çözünürlüğünü de QHD yerine Full HD’ye düşürebilecekler.

Bunların yanında cihazın 16GB RAM desteği ile geleceği söyleniyor. Akıllı telefonun 5.000mAh kapasiteli ve 65W hızlı şarjı destekleyen bir bataryaya sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca cihaz özel şarj mekanizması sayesinde 38 dakikada tamamen şarj olabilecek.

Oyuncu odaklı akıllı telefon gücünü Qualcomm’un amiral gemisi yonga seti olan Snapdargon 865‘den alacak. Bu sayede oyunlarda oldukça yüksek performans sağlayabilecek.

Geçen ayın başlarında Black Shark, Tencent Games ile “yazılım ve donanım açısından oyundaki yeniliği keşfetmek” için bir ortaklık yaptığını açıkladı. Bu nedenle, donanımsal ve yazılımsal optimizasyonların Black Shark 3’de iyi olmasını bekleyebiliriz.

Xiaomi Black Shark’ın yeni modeli tanıtıldığı zaman sitemiz üzerinden özellikleri ve fiyatı konusunda haber yapıyor olacağız. Bunun için takipte kalın.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda bulunan haber bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like