Samsung, Ağustos ayında düzenleyeceği bir etkinlik ile birlikte Galaxy Note 20 serisini tanıtacak. Lansman etkinliğine iki ay kala yeni modeller hakkında pek çok sızıntı ortaya çıkmaya başladı. Bu sızıntılardan biri de daha büyük ekranlı Samsung Galaxy Note 20+ modeli hakkındadır.

Akıllı telefonlar hakkındaki paylaşımları ile popüler olan tipster IceUniverse, Galaxy Note 20+’ın kamera özelliklerine dair ayrıntıları gözler önüne serdi. IceUniverce, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda 5G destekli amiral gemisi modelin, 108MP kamera sensörüne sahip olacağını belirtti. Ayrıca ToF sensörü yerine ana kameraya yardımcı olacak lazer odak sensörünün de bu cihazda yerini alacağını söyledi.

Galaxy Note 20 Plus modelinde, Galaxy S20 Ultra modelinde de kullanılan Samsung Bright HM1 sensörünün mevcut olacağı söyleniyor. Cihazda sunulacak ek lazer odak sensörü ise ön plan ve arka planı analiz eden statik bir ToF sensöründen ziyade ana kameraya yardımcı olacaktır.

Buna ek olarak Galaxy Note 20+, 1/2.55″ boyutunda ve PDAF ile birlikte gelen 12MP ISOCELL Fast 2L3 ultra geniş açılı bir kameraya sahip olacak. Ayrıca 1/3.4 boyutunda 3MP Samsung Slim 3M5 periskop telefoto lens de olacak. Ancak resmi veriler bu sensörün 1/3 inç boyutunda olduğunu ortaya koyuyor. Kamera ayrıca HM1’in yapabildiği 100X zoom yerine 50X zoom desteği sunacak.

Daha önceden sızdırılan Galaxy Note 20+ CAD renderları, cihazın ön tarafta tek kamera deliğine sahip olacağını ortaya koymuştu. Bunun dışında ise akıllı telefon modelinin 5nm sürecine dayanan güncellenmiş bir Exynos 992 yonga setine sahip Avrupa sürümüne sahip olabileceği söyleniyor.

“Galaxy Note 20+ Modeli, 50x Zoom ve 108MP Kamera İle Gelecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like