Yeni koronavirüsün yaşamlarımızı nasıl etkilediği hakkında çok konuşuyoruz. Ancak hayattaki her şeyin temelde bir gecede ne kadar dramatik bir şekilde değiştiğini ifade etmek zor. Virüsün hepimize dokunmasının en belirgin yollarından biri ulaşımdır, çünkü ön kapınızdan çıkma eylemi bile artık ek risk taşımaktadır. Google Haritalar koronavirüs salgınına karşı yeni bir çözüm ile geliyor.

Google, iOS ve Android‘deki en son Google Haritalar sürümünde koronavirüs olması kuvvetle muhtemel mekanları size bildirecek yeni özellikler tanıttı.

Şu andan itibaren, virüsten etkilenebilecek bir seyahat için toplu taşıma yol tariflerine baktığınızda, bölgenizdeki transit acentelerinden ilgili tüm uyarıları göreceksiniz. Bu nedenle gecikmeler veya kapanmalar olup olmadığını veya gerekip gerekmediğini bileceksiniz. Trene veya metroya binmek için maske takınız. Bu uyarılar şu anlık Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kolombiya, Fransa, Hindistan, Meksika, Hollanda, İspanya, Tayland, İngiltere ve ABD’de.

Rotanızda herhangi bir COVID-19 kontrol noktası veya kısıtlaması olup olmadığını size bildirmek için Google Haritalar’a da sürüş uyarıları geliyor. Uyarı, yol tarifleri ekranında ve navigasyona başlar başlamaz görüntülenecektir. Ayrıca, bir koronavirüs test merkezine veya tıbbi bir tesise gitmeyi seçtiğinizde, uygunluğunuzu doğruladığınızdan ve konumun yönergelerini kontrol ettiğinizden emin olmak için bir uyarı alırsınız, böylece boşa seyahat etmezsiniz.

Google, geçtiğimiz yıl Google Haritalar’a kalabalık tahminler özellikleri ekledi. Ancak pandemi ışığında bu özellikler geliştiriliyor. Artık bu tahminleri, bir toplu taşıma istasyonunun tarihsel olarak az ya da çok meşgul olduğunu görmek için kullanabilirsiniz. Böylece seyahatinizi istasyonda olacak kişi sayısına göre planlamanıza izin verir.

Google Haritalar Ürün Koordinatörü Ramesh Nagarajan, Google’ın blogundaki koronavirüsle ilgili özellikler hakkındaki son gönderisinde “COVID-19, dünyada hareket etme yöntemimizi kesinlikle etkiledi” diyor . “Dünyadaki şehirler ve ülkeler uyum sağladıkça, en uygun bilgileri parmaklarınızın ucuna getirmeye kararlıyız. Bu yüzden hazır olduğunuzda ve güvenle çıkabileceğinizden emin olabilirsiniz. ”

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like