Google Pixel 4a modelinin uzun zamandır tanıtılması bekleniyor. Şimdiye kadar birçok tanıtım tarihi hakkında spekülasyonlar olsa da bunların hiçbiri gerçekleşmedi. Ancak yakın zamanda ortaya çıkan bir bilgi Google’ın yeni modelinin 3 Ağustos’ta tanıtılacağını belirtti. Aynı zamanda Google tarafından lansmanın bu tarihte tanıtılacağını onaylayan birkaç fragman paylaşıldı.

Yarın gerçekleşmesi planlanan lansman etkinliğinden önce Pixel 4a modelinin tüm özellikleri Twitter üzerinden sızdırıldı. Bu özellikler arasında cihazın delikli ekran tasarımına sahip olacağı da yer alıyor. Cihazın ekranı 5,81 inç boyutunda ve 19,5:9 en/boy oranı ile FHD+ OLED olarak karşımıza çıkacak. Her zaman açık ekran özelliğini de destekleyecek olan cihaz, “şu anda yürütülüyor” desteğine de sahip olabilir.

Google Pixel 4a, 6GB RAM ile eşleştirilmiş olarak Qualcomm’un Snapdragon 730 yonga seti ile gelecek. Dahili olarak 128GB depolama alanı sunulacak olan cihada daha farklı depolama seçenekleri de mevcut olacak. Akıllı telefonun 128GB’lık versiyonunun ABD’de $349 fiyat etiketi ile satışa sunulacağına dair bazı söylentiler ortalıkta dolaşıyor.

Akıllı telefonun arka bölümünde sadece tek bir kamera yer alacak. OIS desteğine sahip olacak 12,2MP f/1.7 değerine sahip olan kamera 77 derece FOV açısı sunacak. Ön tarafta ise f/2.0 diyafram açıklığına sahip olan 8MP kamera sensörü bizleri karşılıyor olacak. 4K çözünürlükte 30FPS video çekebilen kamera, 1080p çözünürlükte ise 120FPS video çekme olanağı tanıyacak.

Google’ın yeni akıllı telefon modeli 3.140mAh kapasiteli bir batarya ile gelecek. Bu batarya ile birlikte 18W hızlı şarj desteği cihazda mevcut olacak. Bunun yanı sıra Google, çift stereo hoparlör desteğini de bu cihazda kullanıcılara sunuyor olacak. Pixel 4a modelinin ABD’ye ek olarak İngiltere, İrlanda, Almanya, Avustralya, Japonya ve Kanada’da satışa sunulacağı belirtiliyor. Zamanla diğer bölgelerde de satışa sunulacak olan modelin Türkiye’de satışa sunulmayacağını belirtelim.

“Google Pixel 4a Modelinin Tüm Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like