Huawei, geçtiğimiz ay Çin’de düzenlediği etkinlikle birlikte Huawei Enjoy Z isimli en uygun fiyatlı 5G destekli modelini piyasaya sürmüştü. Daha sonrasında ortaya çıkan raporlar şirketin Huawei Enjoy 20 serisi akıllı telefon modellerini piyasaya süreceğini belirtti. Şimdi ise Huawei tarafından Huawei Enjoy 20 Pro modelinin hangi tarihte resmi olarak tanıtılacağı açıklandı.

Bazı spekülasyonlar “Pro” isim takısı olmayan standart Enjoy 20 modelinin Ağustos ayında tanıtılacağını iddia etmişti. Daha sonrasında ise şirketin önümüzdeki hafta Enjoy 20 Pro modelini piyasaya süreceği belirtildi. Huawei tarafından yapılan resmi açıklamayla Pro modelinin 19 Haziran tarihinde resmi olarak tanıtılacağı doğrulandı.

Aşağıda yer alan video ile Huawei bu modelin tanıtım tarihini açıkladı. Videodan tanıtım tarihi dışında bazı detayları da çıkarabiliyoruz. Bu detaylardan biri yeni modelin Enjoy Z modeli ile neredeyse aynı görünüme sahip olmasıdır. Bu nedenle yeni modelin Enjoy Z’nin yeniden markalanmış veya büyük ölçüde benzer özellikler ile piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz.

Videoda yer alan tasarıma göre, Enjoy 20 Pro modeli su damlası çentiği ile birlikte gelecek Arka tarafta üçlü kamera kurulumu sahip olan cihaz aynı zamanda 5G mobil ağları da destekleyecek. Yan bölümde fiziksel parmak izi okuyucusu bulunurken koyu mavi, açık mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak.

Enjoy 20 Pro, 90Hz ekran tazeleme hızına sahip olacak. Bu yüksek yenileme hızı ile gelen ekran IPS LCD panel ile karşımıza çıkacak. Gücünü Dimesnity 800 5G yonga setinden alan akıllı telefon, 22.5W hızlı şarj desteğine sahip olan 4.000mAh kapasiteli batarya ile kullanıcılara sunulacak.

Enjoy 20 Pro modelinin arka bölümündeki üçlü kamera kurulumu 48MP birincil kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro veya derinlik sensörü olarak sunulacaktır. Ön bölümdeki su damlası çentiğinde ise 16MP özçekim kamerası konumlandırılabilir. Cihazın fiyat etiketi konusunda ise herhangi bir bilgi yer almıyor.

“Huawei Enjoy 20 Pro Modelinin Tanıtım Tarihi Doğrulandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like