Huawei Mate 40 serisi birçok teknoloji meraklısı tarafından heyecanla bekleniyor. Huawei’nin amiral gemisi serisi, en yeni teknolojileri kullanıcılara sunmasıyla biliniyor. Bu yıl da bundan farklı olmayacak ve en iyi donanım ve kamera özellikleri ile karşımıza çıkacaklar. Ortaya çıkan yeni bir sızıntı ile Huawei Mate 40 serisinin bazı temel özellikleri belli oldu.

Yeni sızıntıya göre Huawei’nin yeni amiral gemisi akıllı telefon modelleri, şirketin sıvı lensli kamera teknolojisi ile birlikte piyasaya sürülecek. Huawei’nin bu kamere teknolojisi, ilk kez bir ticari üründe sunuluyor olacak. Sızıntının kaynağı olan Teme (@RODENT950), “Ocean” ve “Noah” kod adlarına sahip olan serinin iki modelinin temel özelliklerini ortaya çıkardı.

Sızıntıya göre Ocean kod adlı standart Mate 40 modeli, LG Display tarafından üretilen kavisli ve 6,67 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Bu ekranın 90Hz yenileme hızına sahip olacağı belirtiliyor. Kamera konusunda ise cihazda 20MP ultra geniş açılı kamera ve 8MP telefoto kamera ile eşleştirilmiş 50MP ana kamera bulunacak. Ayrıca akıllı telefonda bir lazer otofokus sensörü de mevcut olacak.

Kod adı “Noah” olan model ise muhtemelen Mate 40 Pro veya Mate 40 Pro+ modellerinden biri olacak. Bu modelde hem LG Display hem de BOE firmaları tarafından sağlanacak şelale ekran bulunacak. Standart Mate 40 modelinde olduğu gibi bu model de 90Hz ekran yenileme hızını destekleyecek. Ayrıca cihaz gücünü Huawei’nin Kirin 9000 yonga setinden alacak.

Huawei Mate 40 Serisinin Üyeleri, Sıvı Lens Teknolojisine Sahip Kameralar İle Gelecek

Kamera konusunda bu modeller sıvı lens teknolojisine sahip 50MP kameralar ile karşımıza çıkacaklar. Bu sıvı lens teknolojisi, birkaç ay önce Huawei tarafından patentlendi. Şirketin yeni teknolojisi, otomatik netleme ve daha iyi bir sabitleme sunuyor. Huawei P50 modeline kadar piyasaya sürülmeyeceği düşünülen teknoloji görünen o ki yeni nesil Mate serisi modellerinde karşımıza çıkacak.

Mate 40 Pro modelinde 50MP sensörün yanı sıra 80MP ultra geniş açılı kamera, periskop lens ve ToF sensörü mevcut olacak. Mate 40 serisindeki üç modelin pil kapasitelerinin ise sırasıyla 4.300mAh, 4.600mAh ve 5.000mAh olduğu söyleniyor. Bu modellerin isimleri ise Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro Plus şeklinde olacaktır. Bu bilgilerin sadece bir sızıntı olduğunu belirtelim. Yani bu özelliklerin kesinlikle cihazlarda göreceğiz diye bir durum yok ancak görme ihtimalimiz de yüksek.

“Huawei Mate 40 Serisinin Bazı Temel Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like