Huawei Tüketici Elektroniği Grubu CEO’su Richard Yu, Huawei Mate 40 serisinin tanıtım tarihi ile ilgili bir paylaşım yaptı. Richard Yu, şirketin yeni amiral gemisi telefon modellerinin tanıtılacağı tarihi resmen açıkladı. Bu paylaşıma göre Mate 40 serisi, 22 Ekim tarihinde TSİ 15.00’da tanıtılacak. Yaklaşan cihazlara dair detaylara bu haberimizde yer veriyor olacağız.

Richard Yu tarafından paylaşılan bir tanıtım afişinin yanı sıra, bir “göz” içeren kısa bir duyuru videosu da paylaşılmış durumda. Bu video ve tanıtım görsellerinde, cihazların özelliklerine dair en ufak bir ipucu ne yazık ki yer almamaktadır. Bununla birlikte, daha önceden ortaya çıkan raporlara göre Mate 40 serisindeki modellerin telefoto teknolojisinde bazı büyük ilerlemelere sahip olacağı tahmin ediliyor.

Huawei Mate 40 Serisinin Tanıtım Tarihi, 22 Ekim Olarak Açıklandı!

Şu anda resmi olarak bir şey bilmesek de Mate 40 ailesi hakkında çeşitli sızıntılara sahibiz. Bu potansiyel sızıntılar, cihazların nasıl bir görünüme sahip olacağı konusunda bizleri aydınlatıyor. MIIT sertifikasına göre bu seride toplam üç farklı model bulunacak. Bu modeller Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro+ olarak isimlendirilecek. Şimdiye kadar hem Mate 40’ın hem de Mate 40 Pro’nun oldukça detaylı render görüntülerini zaten gördük.

Elbette ortaya çıkan veya sızdırılan bu render görüntüleri doğru olmayabilir. Ancak genel olarak bu tarz sızıntıları analiz ettiğimiz zaman büyük oranda doğru çıktığını görüyoruz. Mate 40 Pro modelinde ekranın küçük bir çift kamera kurulumu için deliğe sahip olacağını biliyoruz. Aynı zamanda standart modelden farklı olarak daha belirgin bir ekran eğimine sahip olduğu da söylenen detaylar arasındadır.

Donanım açısından baktığımız zaman yaklaşan modellerin Kirin 9000 yonga setine sahip olması bekleniyor. Bu yonga seti, yerleşik bir 5G modeme sahip ilk 5nm çip olabilir. Bununla birlikte bu işlemci, Huawei’nin son Kirin yonga seti olarak da tarihin tozlu sayfalarına gömülebilir. Ayrıca bazı söylentilere göre Huawei’nin yeni modelleri 2020’de tanıtılıyor olsa bile satışa çıkmaları ve raflardaki yerlerini alması 2021 yılını bulabilir.

“Huawei Mate 40 Serisinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like