Huawei, bir sonraki amiral gemisi serisi olacak olan P50 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Çinli şirketin yaklaşan akıllı telefon modelleri hakkında bazı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Huawei P50 serisinin özellikleri, çeşitli teknoloji siteleri ve bazı akıllı telefon uzmanları tarafından çeşitli platformlar üzerinden sızdırıldı. Bu yeni bilgileri ilerleyen paragraflarda sizlere aktaracağız.

OneLeaks olarak bilinen Steve Hemmerstoffer, Huawei P50 Pro modelinin ilk görüntüsünü paylaştı. RODENT950 kod adlı kişi ise şirket içerisinden elde ettiği bazı bilgileri yayınladı. İlgili kaynağa göre Huawei, Samsung’u takip edecek ve Güney Koreli üretici gibi amiral gemisi P50 serisinde farklı boyutlarda üç model piyasaya sürecek.

Bu modellerden ilki Huawei P50 olarak isimlendirilecek ve 6,1/6,2 inç boyutunda ekrana sahip olacak. Orta boyutlu 6,6 inç ekrana sahip olacak model ise Huawei P50 Pro olarak karşımıza çıkacak. En büyük ekrana sahip olacak olan model ise Huawei P50 Pro+ olarak adlandırılacak. Bu modeldeki ekranın boyutu ise 6,8 inç boyutunda olacak.

Yukarıda yer alan görsel, özellik konusunda bizlere pek bir şey sunmuyor. Ancak bu görselle birlikte sızdırılan bilgiler, özelliklere ışık tutuyor. Görüntü ayrıca cihazın ön tasarımını sergiliyor. Bu tasarım doğrultusunda cihazın yanları kavisli bir ekran ile karşımıza çıkacağını görüyoruz. Aynı zamanda ekranın üst bölümünde ortalanmış bir kamera deliği mevcut. Bu kamera tasarımı, son zamanlarda en beğenilen ve en çok tercih edilen bir tasarımdır.

Huawei, tüm kısıtlamalara rağmen hâlâ elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Çinli şirket, yakın zamanda Kirin işlemciler kullanan son modeller olan Mate 40 serisini piyasaya sürdü. Şimdi ise şirketin amiral gemisi modelleri için üçüncü taraf yonga seti üreticilerine güvenmesi gerekiyor. Tüm bu sorunlara rağmen Huawei, 2021 yılının ilk yarısında Huawei P50 amiral gemisi modellerini piyasaya sürmeyi planlıyor.

“Huawei P50 Serisinin Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like