Xiaomi, 2019 yılının sonuna doğru surround ekrana sahip Mi MIX Alpha isimli bir konsept akıllı telefon duyurmuştu. Çinli şirket, bu cihazı sınırlı sayıda olmak üzere satışa sunacağını söyledi ancak bu asla gerçekleşmedi. Ayrıca bu cihazın yeni nesil bir versiyonu da 2020 yılı içerisinde tanıtılmadı. Ancak Xiaomi, surround ekranlı yeni akıllı telefon patentleri almaya devam ediyor.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi şimdi de surround ekrana sahip iki yeni tasarım patenti aldı. Daha önceden alınan açılır kameralı tasarımdan farklı olarak bu tasarım patentlerinde arka kısımda yer alan bir bölümde yatay kamera kurulumu bulunuyor. Xiaomi, bu patent için 2019 yılının sonunda Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi’ne başvuruda bulundu. Bu başvuru belgeleri 1 Ocak 2021’de yayınlandı.

İlk tasarım patentinden bahsetmek gerekirsek bu telefonun ekranı, Mi MIX Alpha’daki gibi yandan surround ekran değil. Bu patentteki cihaz, üstten surround ekrana sahip bir yapıya sahip. Bunun yanı sıra akıllı telefonun arka tarafında dörtlü kamera kurulumu mevcut. Ayrıca çift LED flaş ve mikrofon gibi kısımlar da bu arkadaki bölümde yer alan yatay çerçevede bulunuyor.

Bu tasarımın en önemli özelliği, Mi MIX Alpha’dan daha ince bir yapıya sahip olmasıdır. Öte yandan ikinci tasarım yuvarlak bir şekle sahiptir. Burada bahsettiğimiz yuvarlak şekil, cihazın ekranının üst ve alt kısımlarındaki kıvrımdır. Bu ikinci tasarım, dörtlü kamera yerine üçlü kamera kurulumu ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu tasarımdaki kamera kurulumunda LED flaş ve mikrofon da bulunmuyor.

Xiaomi, her geçen gün farklı akıllı telefon tasarımlarıyla karşımıza çıkıyor. Bu tasarım patentlerinin büyük bir bölümü genellikle satışa sunulan bir ürüne dönüşmüyor. Bu nedenle bu patentlerin de kesin olarak bir ürüne dönüşeceğine dair bir kesin durum yok. Yeni tasarım patentleriyle ilgili haberler geldikçe Teknobuk.com üzerinden sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

“Xiaomi, Surround Ekranlı Yeni Akıllı Telefon Patentleri Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like