Instagram bir fotoğraf paylaşım platformu olarak başlamış olabilir, ancak son zamanların büyümesi Instagram Hikayeleri’ne aittir. Şirket, kullanıcıları kendileri veya başkaları ile etkileşimde bulunup hikayeleri yayınlamaya yönlendirmek için birçok yeni özellik ekledi.

Instagram’in test ettiği en son özellik, hikayelerinizi feed’inizdeki herhangi bir yerden izlemenize olanak tanıyan yapışkan bir Hikayeler çubuğudur. Bu özellik, Öykülerin kullanım süresini daha da artıracak ve kullanıcılara yeni Hikayeleri göründükleri anda ve görmeleri için kolay bir yol sağlayacaktır.

giphy

Instagram feed’inizde gezinmeye başladığınızda, feed’in üst kısmındaki “Hikayeler çubuğu”nuzun artık gitmediğini, ancak yayının tepesine yapıştığını fark edebilirsiniz. Artık siz ilerledikçe takip eder ve özet akışındaki herhangi bir konumda erişilebilir. Bu yeni yapışkan çubuktan hikayeleri yüklemeyi veya izlemeyi seçebilirsiniz.

Yeni Özellikler Yakında Herkese Sunulmalı

Instagram, uygulama deneyimini vurgulayan hikayeleri yapmaya çalışırken, rekabetin önünde kalmak için elinden geleni yapıyor. Şirket halihazırda portre modu, AR etiketleri, Spotify entegrasyonu ve kullanıcıların hikayeleri paylaşması için daha fazla ilgi çekici olmak üzere çeşitli özellikler ekledi. Müzik çıkartmaları gibi başka yeni özellikler de var ve bu eserler çok yakında herkese sunulmalı.

Kaynak: https://beebom.com/instagram-testing-sticky-stories-bar/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like