Facebook geçen yıl ABD’de Messenger Kids’i, yakın arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet etmek isteyen çocuklar için uygulamayı daha güvenli hale getirmek amacıyla başlattı. İyi haber, uygulama şu anda iki farklı ülkede daha mevcut – Kanada ve Peru ve de yeni özellikler ile birlikte.

Ancak, ilk olarak, Facebook’un şu ana kadar başlatıldığı her üç ülkede de Messenger Kids’i İspanyolca ve Fransızca olarak sunmayı planladığını belirtelim: Kanada, Peru ve ABD. Yakın zamanda Türkiye’ye de gelmesini bekliyoruz.

Bugün duyurduğu yeni özelliklere devam eden Messenger Kids, Facebook ile iş birliği, Yale Duygusal Zeka Merkezi’nden araştırmacılar ve küresel bir danışman grubu olan Pledge adında yeni bir seçenek sunuyor. Messenger Kids, çocuklara saygılı, nazik, güvenli olmayı öğretir ama aynı zamanda mümkün olduğunda da eğlenir.

Nezaket Çıkartmaları

Nezaket Çıkartmaları, başkalarına karşı nezaketi sağlamak için özel olarak yaratılmış yeni bir fotoğraf çıkartmaları setidir. Messenger Kids en son sürüme güncellendiğinde çocuklar bunları kullanabilir.

Kindness-Stickers

Bugün sadece iki yeni özellik piyasaya sürülse de, bir tanesi yakında piyasaya çıksa da Facebook, Messenger Kids uygulamasının diğer bölümlerini ve ebeveyn ve uzman geribildirimlerine dayalı kontrolleri geliştirmeye devam edeceğini, dolayısıyla gelecekte yeni değişiklikler beklediğini söyledi.

Kaynak: https://www.phonearena.com/news/Messenger-Kids-new-features-new-countries_id106008

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like