Motorola yakın zamanda ilk katlanabilir akıllı telefonu olan Motorola RAZR modelini duyurdu. Satışa sunulmadaki ilk aksaklıktan sonra cihaz şu an satın almaya hazır durumda. Ülkemizde bu telefonun satılması zor görünüyor.

Bununla beraber, bir videoda katlanabilir akıllı telefon parçalarına ayrıldı ve tamamen söküldü. PBKreviews tarafından yayınlanan söküm ve demonte videosunda, Motorola Razr’ın iki adet bataryaya ve ince bir ekran paneli ile geldiği rahatça görülüyor. Her şeyi güvene almak ve sağlamlaştırmak adına cihazın iç kısmında neredeyse her yerde bir vida bulunuyor. Bu da telefonun onarımını oldukça zorlaştırıyor.

Motorola kısa süre önce ilk katlanabilir akıllı telefonu Motorola RAZR’ı duyurdu ve ilk gecikmeden sonra cihaz şimdi satın almaya hazır. Nakliye 25 Şubat’ta başlayacak şekilde ayarlanmış olsa da, telefonun bazı birimleri zaten gönderilmiş gibi görünüyor.

Bununla, akıllı telefonun sökülmesi içleri ortaya çıkardı. PBKreviews’in demonte videosuna göre, Motorola Razr iki pil, ince bir ekran paneli ile geliyor. Her şeyi tutacak vida sayısı ile telefonun onarımı oldukça zor görünüyor.

6.2 inç boyutundaki ince ekran paneline cihazı sökerken ulaşmak için birçok vida ve çok sayıda kablo arasında dolaşmanız gerekiyor. Bu da gerçekten dikkat gerektiren önemli bir iş gibi duruyor. Ayrıca videodan anladığımız kadarıyla ekranı tutan ön kapağı çıkartmak da zor.

Eğer bu telefonu bir şekilde satın alıp içini sökmek isterseniz şunu da araya sıkıştıralım, cihazın bir arada tutunmasını sağlayan yapışkanın yapıştırıcı özelliği kaybetmesi için oldukça iyi bir ısı vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde cihazın parçalarını ayırırken bazı parçalar elinizde kalabilir.

Motorola Razr’ın Ekran Değişim Masrafı

Motorola Razr’ın tamir edilebilirlik puanı göründüğü üzere çok iyi olmasa da, cihazın tamir edilme maliyeti çok da yüksek görünmüyor. Elbette bir katlanabilir telefon için çok yüksek değil. Şirket, katlanabilir akıllı telefonun darbelere dayanıklı olduğunu söylediği ekranı değiştirmek için 299 dolar talep ettiği söylüyor.

1.500 dolar fiyat bandında satılan bu cihazın ekran değiştirme maliyetinin bu olması oldukça iyi görünüyor. Buna karşılık, Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yaklaşık olarak 2.000 dolardan satışa sunduğu Galaxy Fold’un katlanabilir ekran panelini değiştirmek için 599 dolar ücret talep ediyor.

Bu haberle ilgili düşüncelerini aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayınız.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like