OnePlus, ilk orta sınıf akıllı telefon modelini 21 Temmuz tarihinde tanıttı. OnePlus Nord isimli model, şirketin ilk orta sınıf modeli olmasının yanı sıra aynı zamanda ilk 5G destekli orta seviye modeli de oldu. Ancak OnePlus bu modelle sınırlı kalmak istemiyor. Son raporlara göre şirket önümüzdeki ay 5G desteğine sahip olmayan yeni orta sınıf akıllı telefon modelini tanıtacak.

OnePlus’ın yaklaşan yeni akıllı telefon modeli ile alakalı bazı bilgiler şimdiden gün yüzüne çıktı. Bu bilgiler bir teknoloji uzmanı tarafından Twitter’da paylaşıldı. Bilgi sızıntısına göre OPPO markası, Eylül ayının başlarında gücünü Snapdragon 622 yonga setinden alan bir akıllı telefon piyasaya sürecek. Bu modelin fiyatı 267 ABD Doları civarında olacak.

Aynı yonga setiyle birlikte gelecek olan OnePlus’ın ikinci orta seviye akıllı telefon modeli ise 240 ila 213 ABD Doları arasında bir fiyatlandırmaya sahip olacak. Ayrıca cihazın Snapdragon 622’den farklı olarak Snapdragon 665 yonga setiyle de gelebileceği belirtiliyor. Bu duruma göre cihazın fiyat etiketinde de farklı bir durum ortaya çıkabilir.

Eğer OnePlus’ın yeni akıllı telefon modeli bu fiyat aralığında piyasaya sürülürse, bu cihaz şirketin en uygun fiyatlı modeli olacaktır. Bu fiyat etiketi sayesinde de birçok yeni müşteriyi kendisine çekebilecektir. Bununla birlikte akıllı telefonun bu fiyat aralığında olması, bazı üst seviye özelliklerden de taviz verilmesine neden olacak gibi görünüyor.

Şirketin yeni orta sınıf akıllı telefon modelinin “Billie” kod adı ile geliştirildiği düşünülüyor. Bu modelin ikili arka kamera kurulumuna sahip olacağı belirtilmektedir. OnePlus ayrıca kısa süre önce 18W hızlı şarj cihazı için bir sertifika aldı. Bu durum, yaklaşan akıllı telefonun şirketin yeni sertifika aldığı bu şarj cihazı ile birlikte gelebileceğini ortaya koyuyor.

“OnePlus, Önümüzdeki Ay Yeni Orta Sınıf Akıllı Telefon Modelini Tanıtacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like