Qualcomm, 2017 yılında Quich Charge 4+ teknolojisini duyurmuştu, bundan dolayı şirketten daha yeni bir teknoloji olarak Quick Charge 5 veya Quick Charge 5+ gelmesini bekliyorduk. Ancak şirket bizi oldukça şaşırttı ve Quick Charge 5 yerine Quick Charge 3+ isimli yeni hızlı şarj teknolojisini duyurdu.

Qualcomm, duyurduğu yeni şarj teknolojisinin ” daha düşük fiyatta gelişmiş hızlı şarj” sağlayacak şekilde geliştirildiğini belirtiyor. Bu yeni hızlı şarj teknolojisinin ilk olarak Snapdragon 765 ve Snapdragon 765G yonga setlerinde mevcut olduğunu söyledi.

Quick Charge 3+’ın ilk olarak yeni piyasaya sürülen Mi 10 Lite Zoom (Mi 10 Youth Edition) modelinde sunulduğu söyleniyor. Şaşırtıcı olarak bu akıllı telefonun Quick Charge 4+ teknolojisini desteklediği de söyleniyor. Yani bu da bu cihazı her iki şarj teknolojisini destekleyen ilk akıllı telefon yapmış oluyor.

Quick Charge 3+ teknolojisi ile gelen temel yenilikler ve özellikler:

  • Daha hızlı şarj ve daha iyi verimlilik: 15 dakikada %0’dan %50’ye şarj eder. Ayrıca önceki nesle göre %35 oranında daha verimli ve 9 derece daha soğuk.
  • Type-A ve Type-C USB kabloları ve aksesuarları için destek.
  • Önceki nesil Hızlı Şarj cihazlarıyla geriye dönük uyumluluk. Daha yeni cihazlar yeni şarj teknolojisinin aksesuarlarıyla da çalışabilir.
  • Entegre kablo güç kapasitesi veya tanımlaması.
  • Harici bileşenlere aşırı gerilim koruma çipi ve duyu direnci ihtiyacını ortadan kaldırmak gibi avantajlar getiren SMB1395 / SMB1396 gibi yeni PMIC’ler için destek.

Qualcomm, daha fazla Snapdragon yonga setinin yeni hızlı şarj teknolojisini destekleyeceğini belirtiyor.

“Qualcomm Yeni Şarj Teknolojisini Duyurdu: Quick Charge 3+” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like