Samsung, sadece birkaç önce Galaxy S20 serisi amiral gemisi modellerini tanıttı. Galaxy 20 serisi akıllı telefonlar şirketin politikası dahilinde bölgeden bölgeye değişen yonga setleri ile geliyor. ABD’de Qualcomm Snapdragon 865 kullanılırken Avrupa ülkelerinde ise Exynos 990 yonga seti kullanılıyor. Şimdi ise şirketin Exynos 992 yonga seti ile gelecek Note 20 modelleri üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Samsung, aşırı ısınma ve zayıf pil ömrü de dahil olmak üzere Exynos 990 yongası ile ilgili sorunlar nedeniyle birçok kişi tarafından oldukça eleştirildi. Bu durum karşısında bir şeyler yapma gereği duyan firma, yaklaşmakta olan Galaxy Note 20 serisi için yükseltilmiş bir Exynos yonga setini sunma hazırlığı içerisinde.

Söylentilere göre Samsung, Galaxy Note 20 serisi amiral gemisi akıllı telefonlarını geliştirilmiş Exynos 992 yonga seti ile donatacak. Bu yonga setinin son birkaç aydır geliştirilme aşamasında olduğu ve Samsung’un 6nm süreci kullanılarak üretildiği belirtiliyor.

Exynos 992 Yonga Seti, Snapdragon 865’e Göre Daha Performanslı

Yeni cihazlar ile piyasaya çıkacak olan Exynos 992’nin önceki nesil yonga setlerine göre daha fazla enerji tasarrufuna sahip olması bekleniyor. Bunun yanında Exynos 990 yongasına kıyasla gelişmiş işleme performansı ile sunulması bekleniyor. Bu gelişmiş performansın Snapdragon 865’ten %1 ila %3 oranında daha yüksek olacağı düşünülüyor.

Samsung’un yeni bir geliştirilmiş Exynos yongasını benimsemesinin bir diğer nedeni ise Qualcomm’un Snapdragon 865+ yongasının gecikmesi olabilir. Küresel koronavirüs salgını nedeniyle yeni nesil Snapdragon yonga setleri gecikti ve bu nedenle Galaxy Note 20 serisi için zamanında sunulamayacak.

Ortaya atılan bazı söylentiler Galaxy Note 20 modelinin ön tarafta ekran içi kamera teknolojisi ile sunulacağını söylüyor. Ancak şirketten resmi bir açıklama veya tanıtım görseli gibi şeyler yayınlanmadığı için bu söylentiler asılsız gibi duruyor. Yani sızıntı olarak yayınlanan çoğu render görüntüleri sadece olması beklenen cihaz tasarımlarını yansıtıyor.

Samsung Galaxy Note 20 serisinin üç farklı model olarak piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Bu modellerin Note 20, Note 20+ ve Note 20 Ultra şeklinde olması bekleniyor, tıpki Galaxy S20 serisindeki isimlendirme gibi. Akıllı telefonun en üstü varyasyonunda 120Hz tazeleme hızına sahip ekran, 16GB RAM ve 512GB dahili depolama alanı olacağı söyleniyor. Serinin en üst modelinin ise 5.000mAh kapasiteli bataryaya sahip olacağı tahmin ediliyor.

“Samsung Galaxy Note 20, Exynos 992 Yonga Seti İle Gelebilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like