Xiaomi, şimdiye kadar Redmi Note 9 serisinde yer alan tüm orta sınıf modelleri piyasaya sürmüş durumda. Geriye sadece giriş seviyesi olan Redmi 9 modellerinin tanıtılması kaldı. Şirketin yakın bir zamanda Redmi 9 ve 10X modellerini piyasaya süreceğine dair söylentiler var. Bu söylentilerin üstüne Redmi 9 modeli, Xiaomi’nin resmi internet sitesinde ortaya çıktı.

Web sitesinde radyo frekans değerleri ve SAR değeri ile ilgili bir liste bulunuyor ve bu listede cihaz listelenmiş durumda. Telefonun model numarası “M2004J19G” olarak karşımıza çıkıyor. Redmi 9 modelinin daha önceden 3C sertifikasyon sitesinde “M2004J19C” model numarası ile göründüğünü biliyoruz. Bu iki benzer model numaraları aynı cihaza işaret ediyor ve muhtemelen sonu “G” olan küresel sürüm için belirlenmiştir diğeri ise Çin’de satışa sunulacak cihaz içindir.

3C sertifikasyon veritabanına dahil olan cihazın 10W şarj cihazı ile birlikte kutudan çıkacağı anlaşılmıştı. Ancak Redmi 8 modelinde de olduğu gibi aslında cihazda 18W hızlı şarj desteği bulunacak. Bunun için ayrıca 18W desteğine sahip bir şarj cihazı almanız gerekecektir. Ayrıca “M2004J19AG” model numarasına sahip olan versiyon EEC sertifikasını da almış durumda.

Daha önceden ortaya çıkan söylentiler cihazın MediaTek Helio G70 yonga setine sahip olacağını gösteriyor. Cihazın arka tarafta dörtlü kamera kurulumuna sahip olacağı belirtiliyor. Bu dörtlü kamera kurulumunun 13MP birincil kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 5MP makro kamera ve 2MP derinlik sensöründen oluşacağı söyleniyor. Bunlara ek olarak cihazın arka bölümünde bir de fiziksel parmak izi okuyucu bulunacaktır.

“Redmi 9 Modeli, Xiaomi’nin Resmi İnternet Sitesinde Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like