Xiaomi’nin bağımsız alt markası olan Redmi, yeni akıllı telefon modelini Hindistan’da tanıtmaya hazırlanıyor. Şirketin Redmi 9 Prime ismiyle piyasaya süreceği yeni akıllı telefon modelinin bazı özellikleri netleşti. Xiaomi’nin Hindistan yöneticisinin Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte, akıllı telefonun FullHD+ ekran ile geleceği resmen doğrulandı.

Şirket henüz Redmi 9 Prime isimli modelin tüm teknik özelliklerini açıklamadı. Ancak söylentilere göre Redmi’nin yeni akıllı telefon modeli, ilk kez Haziran ayında İspanya’da tanıtılan küresel Redmi 9 modelinin yeniden markalanmış bir varyantı olarak karşımıza çıkabilir.

Eğer söylentilerin iddia ettiği bu durum doğru ise akıllı telefonun muhtemel özelliklerinin bir çoğunu biliyor olacağız. Bu duruma göre Redmi 9 Prime modeli 6,53 inç boyutunda bir ekran ile gelecek. Bunun yanı sıra akıllı telefon gücünü MediaTek’in Helio G80 yonga setinden alacak.

Redmi 9 Prime, kamera konusunda toplamda beş adet kamera ile karşımıza çıkacak. Ön tarafta 8MP kamera bulunacak. Arka bölümde ise 13MP + 8MP + 5MP + 2MP şeklinde dörtlü bir kamera kurulumu sunulacak. Ekran kilidi için ise arka bölümde bir fiziksel parmak izi okuyucu yer alacak.

Redmi’nin yaklaşan yeni modeli 5.020mAh kapasiteli bir batarya ve 18W hızlı şarj desteği ile gelecek. USB Type-C girişi bulunacak olan cihazın kutusundan 10W hızında bir şarj cihazı çıkacak. Kullanıcılar daha hızlı şarj imkanından faydalanmak için ayrı olarak 18W şarj aleti almak zorunda kalacak.

“Redmi 9 Prime Modelinin FullHD+ Ekrana Sahip Olacağı Doğrulandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like