Xiaomi‘nin alt markası altında tanıttığı Redmi K serisinin yeni nesil modelleri merak edilmeye başladı. Popüler sızıntıcı Digital Chat Station’un Weibo platformunda paylaştığı gönderiye göre Redmi K40 serisi, 2020’nin dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülebilir. Popüler K30 serisinin halefi olacak yeni modellerde Qualcomm Snapdragon 775 yonga seti kullanılacağı belirtiliyor.

Çinli sosyal medya platformunda paylaşılan rapor, yakın zamanda ortaya çıkan bir sızıntının da doğruluğunu belirtmişti. MediaTek’in Dimensity 1000+ işlemcili bir Redmi K30 Ultra modeli ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Digital Chat Station’a göre, bu ürün serisini takip eden bir sonraki cihaz, yılın dördüncü çeyreğinde K40 modeli olarak piyasaya sürülecek. Serisinin “pro” varyantı ise 2021’in ilk çeyreğinde kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Yine kısa süre önce ortaya çıkan söylentilere göre Redmi K40 modelinde Qualcomm Snapdragon 775 yonga seti mevcut olacak. Redmi K40 Pro modelinde ise SM8350 veya Qualcomm Snapdragon 875 yonga seti yer alacak. Ne yazık ki sizlerle paylaştığımız bu bilgiler doğrulanmış değil. Sadece popüler analizciler tarafından iddia edilen ve yaklaşan modellerde yer alacağı söylenen özelliklerdir.

Xiaomi’nin yeni nesil Redmi K serisinin kesin özelliklerini veya tanıtım tarihini paylaşmak için henüz oldukça erken. Bu nedenle şirket tarafından gelen bir sızıntı veya resmi bilgi için beklemekten başka bir çaremiz yok. Xiaomi, yeni modelleriyle alakalı yeni bilgiler paylaştıkça sizleri bu konuda bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Redmi K40 Serisi, 2020’nin Dördüncü Çeyreğinde Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like