Popüler teknoloji habercisi Steve Hemmerstoffer, Samsung‘un yaklaşmakta olan Galaxy A32 5G modelinin CAD görüntülerini Aralık 2020’nin başlarında paylaşmıştı. Şimdi ise Winfuture.de sitesinden yeni görüntüler geldi. Bu görüntüler ile birlikte Samsung Galaxy A32 5G modelinin resmi render görüntüleri ortaya çıkış oldu. Dolayısıyla yaklaşan 5G destekli Samsung telefon modelinin resmi tasarımını da şimdiden öğrenmiş olduk.

Samsung, diğer markalar gibi dörtlü kamera kurulumu için büyük boyutlu bir çerçeve ve LED flaş kullanmak yerine, kameraları ve flaş ünitesini ayrı ayrı Galaxy A32 5G’deki polikarbonat yüzeye yerleştirdi. Şirketin bu tasarımda, LG Velvet akıllı telefon modelinden ilham almış olabileceğini düşünüyoruz. Galaxy A32 5G’nin ön bölümünde 6.5 inç boyutunda ve su damlası çentikli bir LCD ekran bulunuyor. Cihazın alt çerçevesi oldukça kalın ve yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcıya sahip.

Samsung’un yaklaşan akıllı telefon modeli, geçtiğimiz ay Geekbench’te ortaya çıkmıştı. Geekbench listesi, cihazın MediaTek’in Dimensity 720 yonga setinden güç alabileceğini belirtiyordu. Ancak Dimensity 800U yonga seti, Geekbench tarafından yanlışlıkla Dimensity 720 olarak okunduğu için Galaxy A32 5G’nin D800U işlemcisiyle gelme ihtimali çok daha yüksektir. Bununla birlikte cihazın Android 11 işletim sistemini ön yüklü olarak içerecek.

Samsung Galaxy A32 5G Modelinin Resmi Tasarımı:

Akıllı telefon, 6 GB RAM ve 64 GB/128 GB dahili depolama alanı seçenekleri ile birlikte sunulabilir. Arka bölümde yer alan kamera kurulumu, 48 megapiksellik bir ana kamera, bir ultra geniş açılı lens, bir makro kamera ve bir de derinlik alglayıcı sensör içerebilir. Diğer söylentiler, cihazın 5.000mAh kapasiteli bataryaya, NFC desteğine ce 15W hızlı şarj özelliğine sahip olabileceğini iddia ediyor.

Bu model, markanın en ucuz 5G telefonu olarak geleceğine dair söylentiler yaygındır. Güney Koreli şirketin, A32 5G dışında yakında Galaxy A52 5G ve Galaxy A72 5G gibi diğer A serisi telefonları da yakında sunması bekleniyor. Bazı ülkelerde ise bu modellerin yalnızca 4G destekli versiyonlarının satışa sunulabileceği söyleniyor.

“Samsung Galaxy A32 5G Modelinin Tasarımı Gün Yüzüne Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like