Samsung’un ikinci katlanabilir ekranlı akıllı telefonu olan Samsung Galaxy Z Flip modeli, DxOMark ekibi tarafında kamera testine tabi tutuldu. Akıllı telefonun fotoğraf performansı 109 puan alırken video performansı ise 96 puan aldı. Cihazın genel DxOMark skoru ise 105 olarak belirlendi. Galaxy Z Flip, iPhone Xs Max ve Zenfone 6 arasına yerleşerek listede 27. sıraya oturdu.

Akıllı telefon zaten kamera performansı konusunda çok iddialı değil ancak yine de iyi bir performans sergiliyor. Cihazın yüksek fiyat etiketinin sebebi güçlü donanımı veya harika kamera performansı değil katlanabilir ekrana sahip OLED ekranıdır. Bu sebeple standart akıllı telefon modelleri ile karşılaştırılmamalıdır.

Cihaz güzel ışık şartlarında hassas beyaz dengesi ve iyi dinamik aralığa sahip fotoğraflar çekebilmektedir. Ancak kontrastın yoğun olduğu senaryolarda gölgeler ile ilgili detay sıkıntısı yaşatmaktadır. Telefonun fotoğraflardaki renk tonları gayet güzel ancak bazen açık hava fotoğraflarında doygunluğu azaltıyor.

Akıllı telefon otomatik odaklama konusunda doğru sonuçlar verse de diğer amiral gemisi modellere göre daha yavaş davranmaktadır bu konuda. Cihaz ile çekilen görüntülerde yumuşaklık, parlama, gölgelenme ve renk saçaklanması ile ilgili sorunlar oluşabilmektedir.

Galaxy Z Flip’in ultra geniş açılı kamerası, diğer amiral gemisi akıllı telefonlar kadar iyi bir performans sergiliyor. Buna rağmen bokeh performansı konusunda diğer cihazlara göre yetersiz kalıyor. Düşük ışıklı ama flaşlı portre fotoğraflarda güzel sonuç alabiliyoruz ancak gece çekilen şehir manzarası fotoğraflarında yeterince başarılı olamıyor.

Akıllı telefon video konusunda ise hoş renkler ve doğru pozlama ile güzel kayıtlar yakalayabiliyor. Otomatik odaklama ve sabitleme konusunda etkili ancak zayıf dinamik aralık ve düşük ışık koşullarında yetersiz.

Genel olarak Samsung Galaxy Z Flip modelinin kamera performansı konusunda şunları söyleyebiliriz. Cihaz standart bir günlük kullanıcı için kamera performansı olarak gayet yeterli ancak olağanüstü bir performans ve çekim kalitesi sunmadığını da belirtelim.

“Samsung Galaxy Z Flip Modeli, DxOMark Kamera Testinde 105 Puan Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like