Samsung, elle tutulur derecede katlanabilir akıllı telefon modellerini piyasaya süren ilk şirketlerden biridir. Şirket, Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip isimli iki katlanabilir modele sahiptir. Samsung’un yeni nesil Galaxy Z Flip modeline dair bazı bilgiler şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Henüz cihaz için önümüzde çokça zaman olsa da biraz biraz yeni model detaylanmaya başladı.

Samsung’un Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’ne başvurarak aldığı tasarım patentlerinin görselleri karşımızda belirdi. Bu tasarım görsellerinde iki farklı kamera kurulumu göze çarpıyor. Samsung, tasarımların birinde üçlü ve yatay kurulum tercih ederken diğerinde ise yine üçlü ancak bu sefer dikey kurulum tercih etmiş durumda. Bu tasarımlar potansiyel yeni nesil Galaxy Z Flip’e işaret ediyor.

Tasarım görselinde yer alan Model A, kamera yerleşimi konusunda bir önceki model ile neredeyse aynı ancak daha büyük bir kamera modülü ile birlikte üçüncü kamera sensörü sunuluyor. Model B’de ise üçlü kameranın dikey yerleşimi sonucu OLED ekran için çok daha fazla bir alan kalıyor. Bu sayede OLED ekran da yana doğru uzatılıp bu alan değerlendiriliyor.

Bu tasarım patentine ait görseller yeni nesil model hakkında ipuçları sunsa da Samsung’un bu tasarımları kullanacağının bir garantisi yoktur. Ancak şirketin bu tasarımlara oldukça benzer bir modeli karşımıza çıkarma olasılığı oldukça yüksektir. Geçmiş modelde kamera konusunda çok fazla etkili olamayan Samsung, yeni nesil katlanabilir telefonunda çok daha üstün yetenekli kameralar ile karşımıza çıkabilir.

“Yeni Nesil Galaxy Z Flip, Üçlü Arka Kamera Kurulumuna Sahip Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like